Nisan 23, 2007

Yeni Fiat Scudo görücüye çıktı

Fiat ürün gamının ticari araç segmentindeki temsilcisi Fiat Scudo tamamen yenilendi. Yeni tasarımı ve geniş iç hacmiyle göz kamaştıran Fiat Scudo’nun tanıtımı İtalya’nın Portofino kentinde gerçekleştirildi.

FIAT ve PSA arasındaki sektörel ortaklığın ürünü olan ve 1995 yılından bu yana 350 bin adet satılan Fiat Scudo’nun yeni modeli geniş ve kolay kullanımlı yükleme alanı, hafif ticari araca özgü güvenilirliği, ekonomikliği, performansı ve otomobile özgü konforu ile 2007 yılının son çeyreğinde Türkiye yollarına çıkacak.

Güvenlik özellikleri ile de dikkat çeken Yeni Scudo’nun taşıma kapasitesi 1.000 – 1.200 kg arasında değişiyor. Aracın 49 cm'lik bagaj zemini ise yüksekliği ile yükleme ve boşaltma işlemlerini kolaylaştırıyor.

Yeni Scudo; van modellerine ek olarak, üç farklı versiyon ile yolcu taşıma araçları olarak da hizmet veriyor. Geniş ürün aralığı sayesinde her müşteri, kendi ihtiyaçlarına yönelik bir Scudo bulabiliyor.
Combi Standard modeli çalışma ekiplerini taşımak için ideal bir araç; Panorama Family konfor ve şık bir tasarım arayan geniş aileler içi son derece uygun, Panorama Executive ise VIP yolcuların taşınması için gerekli tüm konfora sahip..

Farklı motor seçenekleri

Yeni Fiat Scudo, 3 ayrı Multijet dizel motor seçeneğiyle zengin bir motor gamına sahip. Etkinlik ve verimlilik sunmak üzere geliştirilen motorlar; 90 Bg’lik 1.6 Multijet 16v, 120 Bg’lik 2.0 Multijet 16v ve 140 Bg’lik 2.0 Multijet 16v Power (DPF'li) Euro 4 normlarını karşılıyor.
Türkiye’de ise Scudo 90 Bg’lik 1.6 Multijet 16v  ve 120 Bg’lik 2.0 Multijet 16v motor seçenekleri ile piyasaya sunulacak.

Maksimum güvenlik

Yeni  Scudo tüm versiyonlarda standart olan EBD ile tamamlanan ABS ve sürücü hava yastığı, daha dayanıklı bir karoser, 4 disk frenli yeni fren sistemi ile güvenlik ve konfor konularında sınıfının zirvesinde. ASR ile tamamlanan ESR, ön yolcu hava yastığı, yan hava yastıkları ve perde hava yastıkları ve aracı ya da yükü hırsızlığa karşı koruyan cihazlar standart veya isteğe bağlı ekipman olarak araçlarda yer alıyor.

Yeni Scudo’nun öne çıkan özellikleri şöyle sıralanıyor:

• Ürün ve yolcu taşımaya yönelik modeller ile dönüşüm olanakları ve özel teçhizatlar;
• `İki aks açıklığı: kısa (3 metre) ve uzun (3,12 metre);
• İki dış uzunluk: 4,80 ve 5,13 metre;
• Dış yükseklik:
•  Standart: havalı süspansiyon ile 1,89 m (çelik süspansiyon ile 1,94 m)
• Yüksek: havalı süspansiyon ile 2,20 m (çelik süspansiyon ile 2,28 m);
• İki yükleme uzunluğu: 2,25 ve 2,58 m;
• Tekerlek bombeleri arasındaki genişlik: 1,25 m;
• İki iç yükseklik: 1,45 ve 1,75 m;
• Bagaj zemini yüksekliği: 49 – 56 cm;
• 1000 – 1200 kg taşıma kapasitesi (sürücü dahil)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir