Kasım 11, 2008

Yeni jenerasyon motorlar için Syntium hazır

Petronas yeni jenerasyon motorlar için ürettiği Synium motor yağlarını Türkiye pazarına sundu. F1 pistlerinde ve devamlı katıldığı önemli motorsporları organizasyonlarda edinilen tecrübelerle tüm araçlara uygun olarak  geliştirilen Syntium motor yağları tam sentetik bir yapıya sahip. Syntium motor yağları, egzoz gazlarında kül tortusunu en aza indirip düşük çözelti oluşturarak, yeni motorların  gerektirdiği düşük emisyon standartlarına uyum sağlıyor. Teknolojisi sayesinde yüksek yakıt tasarrufu ve yağ sarfiyatında azalma sağlıyor.
 
8 Kasım 2008'de yeni ürün gamının tanıtıldığı toplantıda Petronas Lubricants Türk'ün Genel Müdürü Domeniza Ciaglia, Ticari Operasyonlar Müdürü M. Burak Işıldak, Endüstriyel Yağlar Satış Müdürü Memduh Özbay konuşmacı olarak yer aldılar.Türkiye'nin dört bir yanından gelen distribütörlerinin de katıldığı toplantıda Genel Müdürü Domeniza Ciaglia, Petronas'ın Türkiye'deki yağ organizasyonunu daha da büyüteceklerini belirterek; “Petronas organik olarak büyümenin gerekliliğinin farkında; ama satın alarak da büyümenin gerekliliğini de biliyor. Petronas birçok satın alma işinde, bundan sonra da çok önemli oranda pay alacak; Türkiye'de çok büyük yatırımların peşinde. Türkiye'de rakip firmalara sentetik ürün elde etmeleri için baz yağı satacağız ve bu Petronas'ı Türkiye'de oldukça farklı bir konuma getirecek. Kısa zamanda dünyanın en önemli 5 madeni yağ şirketinden biri olmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.
 
Benzinli ve dizel motorlarda kullanılan Syntium  markasının ürün gamını oluşturan yağlar ve özelliklerini şunlar oluşturuyor;
 
Petronas Syntium 7000: Tam estetik yeni jenerasyon motor yağı. En zorlu çalışma şartlarında yüksek güce sahip motorların performansını üst seviyede tutmayı sağlıyor. Motoru zorlayan sürüşler esnasında, aşınmaya karşı koruyucu. Soğukta ilk çalışmayı kolaylaştırıyor.
 
Teknik  Özellikleri
SAE           API   ACEA                ILSAC
OW-40      SM    A3/B3/B4           GF-4
 
 
Petronas Syntium 5000 AV
VW grubu benzinli ve dizel motorlar için özel olarak formule edilmiş tam estetik motor yağı. Partikül filtresi donanımına sahip araçlar iin de uygun özellikler taşıyor. Uzun kullanım ömrüne sahip olan ürün, yağ değişim aralığını uzatıryor.  Aşınmaya karşı koruma sağlıyor.  Oksidasyonu önlüyor. Pistonlar üzerinde tortu ve çamur oluşumunu engelliyor.
 
Teknik özellikleri
SAE           API   ACEA         VW
5W- 30      SM    A3/B3/B4   504.00-507.00
 
 
Petronas Syntium 500 XS
BMW grup  tarafından üretilen araçlar için  özel olarak geliştirilmiş yüksek performanslı sentetik motor yağı. Partikül filtresi donanımına sahip araçlar için de uygun bulunuyor. Euro 5 sandartlarının karşılanmasına destek olan motor yağı, partikül filtresinden ve katalitik konvertörden en yüksek verimin alınmasını sağlıyor.
 
Teknik özellikleri
SAE           API   ACEA         BMW         VW           MB
5W-30       SM    C3            LL-04        505.01      229.51
 
 
Petronas Syntium 3000
Her markanın son jenerasyon benzinli ve dizel motorları için özel olarak geliştirilmiş üs düzey senetik bir motor yağı olan Syntium 3000 zellikle Common Rail motorlar için uygun olarak görülüyor.  Syntium 3000, yüksek çalışma sıcaklıklarında motoru üst düzeyde koruyor.  Üstün oksidasyon direnci, aşınmalara karşı yüksek koruma, uzun servis ömrü, yağ sarfiyatında azalma ve yakıt tasarrufu sunma; ürünün diğer özellikleri arasında belirtiliyor.
 
Teknik özellikleri
SAE           API           ACEA         BMW         VW                   MB            PORSCHE   GM
5W-40       SM/CF       A3/B3/B4   LL-01        502.00-505.00    229.5        Porsche     GM-LL-B-025
 
 
Petronas Syntium 1000
Benzinli ve dizel motorlar için geliştirilmiş sentetik bir motor yağı. Özellikel motoru zorlayan kullanımlarda koruma sağlaması en dikkat çekici özellikleri arasında yer alıyor.  Yüksek sıcaklıklarda yüksek kararlılık sağlıyor ve ürünün işlevsel özelliklerini değiştirmeden koruyor.
 
Teknik özellikleri
SAE           API           ACEA         BMW         VW           MB        
10W-40     SM/CF       A3/B3                        505.00      229.1
 
 
Petronas Syntium 800
Benzinli ve dizel motorlar için sentetik bazlı motor yağı Syntium 800; özellikle sıcak hava şartlarında  motora sağladığı koruma özelliğiyle öne çıkıyor. Ürünün sağladığı diğer faydalar arasında şunlar bulunuyor: Aşınmaya karşı koruma, düşük yağ tüketimi, temiz motor.
 
Teknik özellikleri
SAE           API           ACEA         VW           MB        
15W-50     SL/CF        A3/B3        505.00      229.1
 
Petronas Syntium Racer  X1
Syntium Racer X1, yüksek güce sahip spor otomobiller için ideal bir ürün olarak sunuluyor. Tam sentetik bu ürün, pistte ve yolda motoru zorlayan kullanımlarda üstün koruma sağlıyor.
 
Teknik özellikleri
SAE           API           ACEA
10W-60     SL/CF        A3/B3/B4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir