Ekim 31, 2007

Yeni Kangoo Avrupa pazarından sonra Türkiye'de olacak

Yeni Renault Kangoo, 2007 yılının sonunda Avrupa pazarında yer alacak. 2008 yılının ilk yarısında ise Türkiye pazarında satışa sunulacak.

Yeni Kangoo, Kısa ve sağlam ön yüzü, geniş bir kabin ile büyük ve işlevsel bir yükleme alanı sunuyor. Kabin tek hacimli tipte öne doğru konumlandırılmış panoramik ön camı sayesinde aydınlık kazanıyor.

Yüksek koltuğu ile geniş bir görüş alanına sahip olan sürücü, torpido paneli üzerindeki vites    kolu ile binek otomobillerdekine benzer bir sürüş konforuna sahip.

Yeni Kangoo, çok sayıda akıllı yerleştirme alanına sahip. Bunlar arasında, ön panelde bir A4 saklama gözü, tavan rafı ve 15 litrelik büyük bir kapalı torpido gözü de var. Multimedya bağlantıları ve özellikle de bluetooth işlevi sayesinde, Yeni Kangoo mobil ofis işlevi görüyor.

Yeni Kangoo, 4,21 m uzunluğu ile 3 – 3,60 m3 arasında maksimize edilmiş bir yükleme hacmine sahip. Çamurluklar arası 1,21 m’lik genişliğiyle de yükleme alanına bundan böyle Avrupa tipi palet yüklenebiliyor. Aracın asimetrik arka kapıları ve raylı yan kapısı (versiyonlara bağlı olarak) da, yükleme alanına erişimi kolaylaştırıyor.

Çok yönlü kullanım özellikleri arasında, yolcu koltuğunu yatırarak yükleme hacmini 3,50 m3’e çıkarma olanağı sayılabiliyor. Diğer yandan, Yeni Kangoo, uzman partnerlerle işbirliği sayesinde, çok sayıda üst yapı adaptasyonuna da olanak sağlıyor (kurtarma araçları, dağıtım araçları, frigorifik araçlar, vs.).

Yeni Kangoo, aynı zamanda, ekonomik motorlarıyla yüksek performans sunan bir minivan. Ürün yelpazesi 1.5 dCi bloku bazında geliştirilen 70 bg, 85 bg ve 105 bg’lik üç dizel motor seçeneğinden oluşuyor. Yeni Kangoo’nun 85 bg’lik dizel versiyonu karma parkurda 100 km’de 5,2 l yakıt tüketiyor ve km’de 137 g CO2 yayıyor.

1.5 dCi’nin ilk iki versiyonu km’de en fazla 140 g CO2 salınımlarıyla « Renault eco2 » imzasına hak kazanıyorlar. Diğer yandan, versiyonların daha güçlü olanında partikül filtresi de var.

Scenic’in yürür aksamından türetilen Yeni Kangoo, 2,70 m’lik dingil mesafesi sayesinde, sağlıklı, dengeli ve güven veren bir yol tutuşu sergiliyor. Versiyonlara ve ülkelere bağlı olarak Yeni Kangoo, binek araçlara özgü sürüş destek donanımlardan da yararlanıyor (hız sabitleyici ve sınırlayıcı, geri vites sensörü, otomatik farlar ve silecekler, vs.).

ABS’nin yanı sıra vites küçültmede tork regülatörü (MSR) ve acil fren yardım sistemine (AFU) sahip. Ayrıca, ESP, virajda dışarı savrulmaya karşı kontrol sistemi (CSV) ve antipatinaj sistemleriyle de (ASR) donatılabiliyor.

Yeni Kangoo, 100 km/s’den 0 km/s’ye ardı ardına on frenlemede 40 m. frenleyebilme mesafesine sahip.

Yeni Kangoo’nun kabininde sürücü hava yastığı ile ön gergili ve güç sınırlayıcılı emniyet kemerleri bulunuyor. Ayrıca, opsiyonel olarak, yolcu hava yastığı ve sürücü tarafında yan hava yastığı da sunuluyor.

Yeni Kangoo ürün gamı, mevcut Kangoo gamına yakın fiyatlarla satışa sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir