Nisan 2, 2007

Yeni Profesyoneller İstanbul turunu tamamladı

Uzun yol serisinin yeni Profesyonelleri,  30-31 Mart 2007 tarihlerinde Bayrampaşa Meyve-Sebze Hali, Halkalı Taşımacılar Kooperatifi, Ambarlı Limanı, Cantürk Beton, Tepecik Taşımacılar Kooperatifi ve Aslan  Uzunailoğlu Otomotiv’de taşımacılarla biraraya gelerek İstanbul turunu tamamladı.

Aslan  Uzunailoğlu Otomotiv’in Kartal tesislerinde gerçekleştirilen tanıtıma; Mercedes-Benz Türk Kamyon Satış ve Pazarlama Müdürü Bahadır Özbayır, BMC İstanbul 1. Bölge Müdürü Ercan Saydan, Aslan Uzunailoğlu Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Ceyhun Uzunalioğlu ve Otomotiv Koordinatörü Murat Taşkın katıldı.
Kullanıcıların ve BMC bayilerinin yoğun ilgi gösterdiği yemekli toplantıda yeni araçların ayrıntılı tanıtımı yapılırken, BMC’nin en büyük bayilerinden olan Aslan Uzunailoğlu Otomotiv hakkında da katılımcılara bilgi sunuldu.

Saydan: “Tur çok başarılı, beklentilerimizin üstünde bir ilgi var”
BMC İstanbul 1. Bölge Müdürü Ercan Saydan tanıtımda yaptığı açıklamada ağır vasıta pazarında çekici grubunun en fazla araç satılan araç segmenti haline geldiğini belirterek, “Tur çok başarılı sürüyor,  inanılmaz, beklentilerimizin üstünde bir ilgi var, demek ki pazar bizden böyle bir şeyi bekliyormuş. Bu pazarda kendimize has payımızı biraz daha yükseltmeyi hedefliyoruz. 420 beygirde gerçekten çok iddialıyız. Bu aracı biz uluslararası taşıma için değil,  yurtçi taşıma için ürettik. Bu motorun Euro 3, Euro 4 ve Euro 5 normlarına uygun daha yüksek beygir gücünde tipleri de var. Pazarın böyle bir talebi olduğunda bu araçları da üretme şansına sahibiz. Zaten ilerde böyle bir gelişme olacaktır” diye konuştu.
Saydan ayrıca, bu yıl inşaat pazarının hızlı biçimde büyüdüğünü, buna yönelik olarak yeni 6×4 ve 8×4 araçlarla bu segmentteki  etkinliklerini artıracaklarını belirtti.

Aslan  Uzunailoğlu Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Ceyhun Uzunalioğlu ise Türkiye’de üretimde patent hakkına sahip tek Türk markası olan BMC’nin artık dünyanın en büyük markalarına rakip olarak gösterilmesinin övünelecek bir şey olduğunu belirterek “Yabancı markalar Türkiye’ye daha çok gelsinler ama biz kendi  markamıza sahip çıkmak zorundayız. BMC Yeni Profesyonel serisi  araçları ile rakiplerinin pazarından pay alarak büyümesini sürdürecek” dedi.
Uzunalioğlu ayrıca,  Kartal şubelerinin arkasında yer alan Tırsan’ın eski tesislerini satın aldıklarını, 2007 yılı içinde burada açacakları servis ile de müşterilerine hizmet vereceklerini de dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir