Temmuz 11, 2007

“Yetkili Serviste Aracım Güvende” kampanyası başladı

Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği OYDER, araç kullananların güvenliğini ve yetkili satıcıların faaliyetlerini geliştirmeyi amaçlayan yeni bir toplumsal duyarlılık kampanyası başlattı. “Yetkili Serviste Aracım Güvende” sloganıyla tanıtılan yeni projeyle ilgili ayrıntılar ise 11 Temmuz’da Intercontinental Otel’de düzenlenen toplantıyla Oyder Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Taşar ve Genel Koordinatörü Müfit Ataseven tarafından kamuoyuna duyuruldu. Kampanya dahilinde, tüm markalar ve yetkili satıcılar çok önemli yatırımlar, kalite ve eğitim faaliyetleri gerçekleştiriyor. OYDER, yetkili satıcıların toplam 4,5 milyar doları aşan yatırımları ile müşterileri olan araç kullanıcılarına gösterilen ayrıcalığın farkına varılması için çaba harcıyor. Kampanyada araç bakımının her şeyden önce bir güvenlik konusu olduğu, araç alırken gösterilen özenin aracın bakımı için de gösterilmesi gerektiği vurgulanıyor. Araç kullanıcılarının konusunun uzmanı, bu yönde eğitim almış doğru yedek parçayı kullanarak doğru hizmeti verebilecek ve yeterli teknolojik donanıma sahip servislere başvurmaları gerektiği belirtiliyor. Bu konuda yeterli dikkat ve duyarlılığın sağlanarak araç kullanıcılarının araçlarını yetkili servise yönlendirmesi için vurgu yapılıyor.

Kampanya ile ilgili açıklamalarda bulunan OYDER Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Taşar “OYDER’ in kendini nasıl konumlandırdığı ve Yetkili Satıcılık Mesleğini nasıl geliştirmek istediği konusunda bu kampanya çok önemli bir örnek ve bir dönüm noktasıdır. Bir taraftan yetkili satıcılık mesleğini ve faaliyetlerini geliştirmek için çaba harcıyoruz, bunu yaparken markaların kimliklerini ve standartlarını dikkate alıyoruz, çünkü bayilerimiz markaların bayileri, diğer taraftan toplumsal sorumluluklarımızı unutmadan bayilerimizin yaptıkları yatırımlardan en iyi sonuçları almalarını amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

Uzun ve titiz bir kampanya hazırlık döneminin geçirildiğini belirten OYDER Genel Koordinatörü Müfit Ataseven ise“Bu Kampanya Yetkili Satıcılarımızın bu yöndeki talepleri doğrultusunda hazırlanmıştır. Böyle bir kampanya Türkiye’de olduğu gibi Avrupa’da da bir ilki oluşturmaktadır. Markaların büyük çoğunluğunun desteklediği bu kampanyanın içeriği tüm markaların bayi teşkilatları tarafından benimsenecek genel doğruları içermektedir. Sahadaki uygulamalarda da her marka, bu slogan ve logoyu kendi marka kimliğini dikkate alarak kendi farklılığını ortaya koyarak kullanacak, müşteri nezdinde pekiştirilmiş bir duyarlılık sağlanacaktır” açıklamalarında bulundu.

Yetkili Serviste Aracım Güvende Kampanyası  ; AUDI, BMW, CHEVROLET, CHRYSLER, CITROEN, DACIA, FIAT, FORD, HONDA, HYUNDAI, ISUZU, KIA, LANDROVER, MAZDA, MERCEDES-BENZ, MITSUBISHI, NISSAN, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, SEAT, SKODA, SUBARU, SUZUKI, TATA, TOYOTA, VOLKSWAGEN Binek Araç, VOLKSWAGEN Ticari Araç, VOLVO markaları ve bayi örgütleri tarafından desteklenyior. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir