Haziran 7, 2007

Yol güvenliğinde “Göster Fikrini!”

Renault tarafından, öğrencilerin yol güvenliği konusunda düşünce üretmesi ve bunu kamuoyuyla paylaşabilmeleri amaçlarıyla düzenlenen “Göster Fikrini!” yarışması sonuçlandı. İstanbul genelindeki 6. ve 7. sınıf öğrencilerinin katılımına açık olarak  gerçekleşen yarışmanın birinciliğini ve üçüncülüğünü TED İstanbul Koleji, ikinciliğini ise Özel Asfa Mustafa Enver İlköğretim Okulu kazandı.

Yarışmanın finali BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Sunuculuğunu Beyazıt Öztürk’ün yaptığı törende konuşan Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, çocukların trafikte büyük risk altında olduğunu vurguladıktan sonra, çocuklardan çevrelerinde bir trafik polisi, bir trafik müfettişi gibi davranmalarını isteyerek; “Hem kurallara kendiniz uyun, hem de anne babanız bile olsa, kurallara uymayanları uyarın” dedi.

Yarışmanın sivil toplum örgütleri, yol güvenliği uzmanları, gazeteciler ve reklam profesyonellerinden oluşan jürisi; afişlerde grafik başarı, mesajın etkililiği ve kreatif yaklaşımların başarısını değerlendirdi. Finale kalan afişleri tasarlayan öğrenciler bir reklam ajansında, afişlerini profesyonellerle birlikte geliştirdi. Birinci ve ikinci gelen afişler yaz başında, İstanbul’da açıkhava mecralarında sergilenecek. Yarışmada birinci seçilen sınıfın öğrencilerine Formula 1 Türkiye Grand Prix’i için ikişer adet bilet armağan edildi. İkinci seçilen sınıfın öğrencileri dijital kamera ve üçüncülere fotoğraf makineleri kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir