Nisan 23, 2007

Yurtiçi Kargo parkurlarda da başarıya koştu

Yurtiçi Kargo, 25’nci kuruluş yıldönümünde Türk kargo sektöründeki aralıksız liderliğinin yanında ilk defa boy gösterdiği parkurlarda da başarıya ulaştı. Yurtiçi Kargo’nun Volkan Işık direktörlüğünde kurduğu iki adet FİAT PALİO S-1600 otomobilden oluşan Yurtiçi Kargo Rally Team, sezonun ilk yarışında gösterdiği performans ile otoritelerin büyük takdirini topladı. İzmir’de yapılan ve Türkiye Ralli Şampiyonası’nın da startı olan İpragaz Rallisi’nde iki gün boyunca etapları başarıyla tamamlayan Yurtiçi Kargo Rally Team otomobilleri, kategorilerinde ilk iki sırayı aldılar. Yurtiçi Kargo Rally Team pilotu Burak Çukurova ve co-pilotu Aykan Alakoç ile birlikte Super 1600 kategorisinde 1’inci olurken, Genel Klasman’da ise üst sınıf birçok otomobili geride bırakarak, 5’nci sıraya yerleştiler. Yurtiçi Kargo Rally Team’in diğer pilotu Dağhan Ünlüdoğan ve co-pilotu Ahmet Sami Can ise takım arkadaşlarının başarısını devam ettirerek, Super 1600 kategorisinde 2’nciliği aldılar, Genel Klasman’da ise 6’ncı oldular.
Yurtiçi Kargo Rally Team, her iki otomobiliyle aldığı toplam 24 puan ile de Türkiye Rallisi Takım Birinciliği’nde 3’ncü sıraya yerleşti.
İpragaz Rallisi’ni pilot Hakan Dinç ve co-pilot İsmet Özbakır Ford Focus WRC ile başarılı bir yarış çıkararak birinci tamamlarken, onları Subaru İmpeza ile yarışan tecrübeli pilot Ercan Kazaz ve co-pilotu Cem Bakançocukları takip etti. İpragaz Rallisi’nin üçüncüsü ise yine Volkan Işık’ın direktörü olduğu ve Yurtiçi Kargo’nun co-sponsor olduğu Lassa Rally Team’in genç pilotu Ahmet Burkay ve co-pilotu Bilge Ayan oldu.

Bu arada Yurtiçi Kargo’nun co-sponsoru olduğu ve Fiat Punto Süper 2000 ile Avrupa Şampiyonası’nda yarışacak olan Volkan Işık’ın direktörlüğünü yaptığı 10 otomobilin tamamının sezonun ilk yarışında aldığı başarılı sonuçlar da dikkat çekti.

Volkan Işık’ın direktörlüğünde start alan takımlarda yeralan otomobillerin aldığı başarılı sonuçlar aşağıdadır:

Lassa Rally Team
Ahmet Burkay-Bilge Ayan Genel Klasman – 3.sü / Grup N – 2.si
Mehmet Besler-Ali Ören Grup N4 – 5.si
Mıtsubıshı-Evo 9

Yurtiçi Kargo Rally Team
Burak Çukurova-Aykan Alakoç Genel Klasman – 5.si/ Süper 1600 1.si
Dağhan Ünlüdoğan-Ahmet Sami Can Genel Klasman – 6.sı / Süper 1600 2.si
Fiat Palio S-1600

Deltasport
Alpaslan Çukurova-Sinan Tarım Grup N2- 4.sü
Menderes Okur-Tarık Aksoy Grup N2- 3.sü
Mithat Diker-Erdal Oral Grup N2 – 2.si
Özen Özer-Onur Vatansever Grup N2- 1.si
Fiat Palio- Grup N

Limit
Öğül Orhan Grup N4 – 6.sı
Mıtsubıshı-Evo8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir