Ekim 4, 2012

Ağır vasıtalar için onarım çözümleri

Schaeffler Automotive Aftermarket, ağır vasıta segmenti için onarım çözümlerinde yeni nesil LuK debriyaj balataları kullanılması üzerinde odaklanıyor. HD 30 PLUS adlı yeni debriyaj balatası, 430, 400 ve 360 mm boyutlarında debriyaj diskleri için kullanıma sunuluyor. Schaeffler Automotive Aftermarket tarafından eşzamanlı olarak sunulan ve bir debriyaj balatası, baskı plakası ve geleneksel veya hidrolik bir debriyaj rulmanı içeren LuK RepSet® şimdi ağır vasıtalar için daha da yüksek performanslı ve daha da dayanıklı bir debriyaj sistemi olma özelliği taşıyor.

LuK’un yeni nesil balatalarını OEM ticari araç uygulamaları için benzersiz yapan özellik, sürekli liflerle güçlendirilen iki katmanlı bir debriyaj balatası kullanılıyor olmasıdır. Alt katman yüksek sıcaklık direnci, form stabilitesi ve sağlamlık için tasarlanırken, üst yüzey katmanının kaplama malzemesi mümkün olan en yüksek seviyelerde sürtünme kuvveti, düşük bir aşınma oranı ve en konforlu özellikler sağlayacak şekilde üretiliyor. Ek olarak, üretim sürecinin hiçbir bölümünde solvent kullanılmıyor. Kullanılan HD 30 PLUS malzemesi asbest ve kurşun ile kadmiyum, cıva veya krom-VI içermiyor. LuK’un yeni balata malzemesi sayesinde, ekonomik ve çevre dostu debriyaj balataları artık kullanıma sunulmuş bulunuyor.Balata malzemesi, her debriyaj sisteminin ana bileşeni olarak kabul ediliyor. Balata malzemesinin kalitesi dayanıklılığı, güç iletimini ve vites değiştirme sırasında elde edilecek konforu belirliyor. Yüksek termal yük altında dahi çok iyi aşınma karakteristikleri, mükemmel sıyırma dayanıklılığı, yüksek termal gücü ve iyi sönümlenme dengesi ile yeni nesil LuK debriyaj balatası yalnızca tüm kalite kriterlerini karşılamakla kalmıyor, aynı zamanda birinci sınıf vites değiştirme konforu da sağlıyor. Tüm bunlar sonuç olarak daha az servis ziyareti ve daha fazla yol kat etmek, önemli ölçüde daha iyi çalışma verimliliği ve operasyonel taleplere ve sürüş stiline bağlı olarak debriyaj sisteminin yüzde 30’a kadar daha dayanıklı olması anlamına geliyor.


Debriyaj balataları üzerindeki yükler sürekli olarak artıyor. LuK tarafından üretilen yeni nesil balata malzemesi bir uzmanlık geleneği, yenililik ve Schaeffler Automotive Aftermarket’in ürettiği LuK RepSet® ile birlikte ağır vasıtalar için en güçlü debriyaj sistemlerinden birisi anlamına geliyor.


Schaeffler Automotive Aftermarket tarafından sunulan ve debriyaj balatası, baskı plakası ve mekanik veya hidrolik bir debriyaj rulmanı içeren LuK RepSet® şimdi ağır vasıtalar için daha da yüksek performanslı ve daha da dayanıklı bir debriyaj sistemi olma özelliği taşıyor.


Yeni debriyaj balatası HD 30 PLUS, 430, 400 ve 360 mm boyutlarında debriyaj diskleri için kullanıma sunuluyor.


 


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir