Ağustos 27, 2009

Air France'ın ilk A380 uçuş biletleri açık artırmada

Air France, 20 Kasım 2009’da Paris-New York hattında, 21 Kasım 2009’da ise New York-Paris hattında yapacağı ilk iki Airbus A380 uçuşunun 380 koltuğunu, yardıma muhtaç çocuklar yararına, açık arttırmayla satacak. Ekim 2009’da tüm ülkelerde internet üzerinden gerçekleşecek  özel açık artırmayı kazanan kişiler,  hem Air France Vakfı ’nın (Air France Foundation) desteklediği ve yardıma muhtaç çocuklar için Fransa, Güney Afrika ve Hindistan’da yapılan 3 projeye katkıda bulunmuş olacak hem de A380'in ilk uçusunda seyahat etme şansını yakalayacaklar.

Air France CEO’su Pierre Henri Gourgeon konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada: “1992 yılından beri, Air France Vakfı hasta ve özürlü çocukların yanı sıra, eğitim, eğlence ve kültür aktiviteleri için desteğe ihtiyacı olan çocuklara, 67 ülkede 580 projeyle destek verdi. Air France’ın ilk Airbus A380 uçuşunun, sadece yolcularımıza sunduğumuz hizmette teknolojik bir kazanım değil, aynı zamanda yardıma muhtaç çocuklar için özel bir proje olmasının önemli olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.

A380 uçuşlarının rezervasyonları başladı

Air France firma yetkilileri, 23 Kasım 2009 tarihinden itibaren yapılacak A380 Paris-New York uçuşlarının rezervasyonlarının başladığını da duyurarak, Airbus A380'i yolcularına sunan ilk Avrupalı havayolu olan Air France'ın, aynı zamanda Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri arasında A380 ile kıtalar arası seyahat imkanı sunan ilk havayolu olacağını belirttiler. Ayrıca Gelecek aylarda A380 model uçakların Paris-Dubai, Paris – Johannesburg ve Paris -Tokyo hatlarında da kullanacaklarını sözlerine eklediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir