Eylül 9, 2009

Akşam İftar Sabah Sel

Uluslararası Nakliyeciler Derneği'nin bu yılki iftar yemeği çok sayıda nakliyeci, tedarikçi ve ilgili kurumların İstanbul bölge müdürlerinin katılımı ile gerçekleşti.

Maslak Sheraton Oteld'e düzenlenen iftar yemeğinin sponsoru BP Castrol oldu. Yemeğe katılan konuklara Castrol'ün Filozof Filo Yönetim Sistemi hakkında BP Madeni Yağlar Ağır Vasıta Ürünleri Pazarlama Müdürü Birol NARDEMİR tarafından bilgi verildi. Filo yönetim sistemi ve sürücü eğitimine yönelik similasyon cihazı ile sisteme bağlı eğitim çalışmaları anlatıldı. Bilgilendirmenin ardından konu ile ilgili bir tanıtıcı video gösterimi yapıldı.

UND Başkanı Tamer Dinçşahin, Ali Osman Ulusoy ve Çetin Nuhoğlu Konuşmacı olarak katıldığı toplantıda uluslararası nakliyecilerin kronikleşen sorunları bir kez daha gündeme geldi.

Tamer Dinçşahin UND'nin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kamu kurumları, özellikle Ulaştırma Bakanlığını, sektörün uluslararası rekabet gücünün korunması ve geliştirilmesi için sektörle daha fazla işbirliği yapmaya davet etti. Dinçşahin, ayrıca konuşmasında sektörde mesleki temsilin daha etkili olması için Roder ile birleşililmesi yolundaki çağrılara da cevap verdi.

Türk-İran İş Konseyi Başkanı Ali Osman Ulusoy'da Ulaştırma Bakanlığı ve tüm Hükümet yetkililerinin uluslararası nakliyeye sahip çıkması gerektiğini, bunun ülkenin ihracatı ve dış ticare için gerekliliğini ve hayatiyetini vurguladı.

Eski UND Başkanı ve TOBB Ulaştırma ve Lojistik Sektör Meclis Başkanı Çetin Nuhoğlu ise yaptıı konuşmada nakliyenin sorunları ile birlikte güncel gelişmeleri ve önümüzdeki döneme ait öngörülerini anlattı. UND ile RODER birleşmesinde ve sektörün daha güçlü temsil edilmesinde üstüne düşen her türlü çalışmayı yapmaya hazır olduğunu belirtti. Sorun çıkaran tarafın kendileri olmadığını, UND'nin gerçek bir sivil toplum kuruluşu olarak çalıştığını ve çalışma standartlarının sivil toplum kuruluşları alanında Avrupa kalite ödülüne layık görüldüğünü söyleyen Nuhoğlu, UND'nin yaptıklarının mesleki gelişim ve nakliyecilerin gücünü artıracak çalışmalar olduğunu vurguladı.

Nakliyeciler, kriz ve diğer zor koşullarla başetmeye çalışırken iftar yemeğinin sabahında, İkitelli ve civarında yaşanan ve 7 sürücünün ölümü ve çok büyük maddi hasarla sonuçlanan sel baskını ile yeni bir şok yaşadılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir