Mart 2, 2012

Alfa Romeo'nun Efsane'si Mart'ta Türkiye'de

Alfa Romeo’nun lüks küçük sınıfta yer alan 3 kapılı karosere sahip modeli MiTo’nun 95 Bg’lik yeni dizel motorlu seçeneği, ülkemizde Mart ayı başından itibaren satışa sunuluyor. Alfa Romeo’nun rakam kodu kullanılmayan ilk yeni modeli olarak dikkatleri üstüne çeken ve adını İtalyanca efsane anlamına gelen sözcükten alan Alfa “MiTo”nun en ekonomik versiyonu, Tofaş çatısı altındaki Alfa Romeo Türkiye tarafından 20 bin Euro’dan başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla bayilerdeki yerini alacak.

Alfa Romeo MiTo’nun 1.3 litre silindir hacimli, değişken geometrili turbo beslemeli motoru, 95 Bg güç ve 200 Nm tork üretiyor. 180 km/s’lik son hıza erişen ve 0-100 km/s hızlanmasını 11.6 saniyede tamamlayan Alfa Romeo 1.3 Multijet II, 100 km’de ortalama 4.3 litrelik yakıt tüketiyor.


Sadece “City” adı verilen donanım paketiyle müşterilerinin beğenisine sunulacak olan 1.3 litre Multijet II motorlu Alfa Romeo MiTo’da; 7 hava yastığı, Alfa Romeo DNA, Start&Stop sistemi, Elektronik kilitli diferansiyel (Electronic Q2) ve Hill Holder destekli Araç Denge Kontrol Sistemi, direksiyondan kumandalı MP3 çalarlı müzik sistemi, 16 inç alaşım jantlar, Competizione gösterge paneline sahip iç mekan ve kumaş koltuklar standart olarak sunuluyor.


 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir