Ocak 11, 2009

Altınbaş Holding filosunu güçlendiriyor

Lojistik sektöründe faaliyet gösteren Altınbaş Holding’e bağlı Galata Denizcilik, yeni yatırımlarıyla filosunu güçlendiriyor. Firma, Selah Tersanesi’ne, petrol ve kimyasal ürün taşımacılığında kullanmak üzere; 136.6 metre boyunda, 14 bin tonluk ve 15.350 metre küp kapasiteye sahip “Topaz T” isimli kimyasal tanker inşa ettiriyor.

M/T Topaz Gemisi’nin denize indirilme töreni, 10 Ocak 2009 tarihinde Tuzla Selah Tersanesi’nde yapıldı. Törene;Tuzla Kaymakamı Mümin Heybet, Tuzla Belediye Başkanı Mehmet Demirci, Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmam Altınbaş, Denizcilik Müsteşarlığı İstanbul Bölge Müdürü Cemalettin Şevli katıldı.

Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmam Altınbaş törende yaptğı konuşmada, holding bünyesindeki Galata Denizcilik ile Transal Denizcilik'in yatırımlarına devam edeceğini belirterek; “Denizcilik sektöründe her geçen gün büyüyoruz. 5 yıl önce sadece holding bünyesindeki yükleri taşımak için kurulan Transal Denizcilik ile kısa sürede pazarın ihtiyaçları doğrultusunda, petrol ve türevlerini taşımaya başladık.Transal Denizcilik kendi gemilerinin yanı sıra 3. şahıslara ait gemilerin teknik ve ticari işletmesini yapabilecek konuma geldi” diye konuştu.

Denizcik sektöründeki güncel gelişmeleri de değerlendiren Altınbaş sözlerini şöyle sürdürdü: “2002 ve 2007 yıllarında altın çağını yaşayan denizciliğimiz küresel krizden elbette etkilenecek. Krizler gelip geçici. Krizleri fırsata dönüştürmek için bilgi ve paranın yanında morale her zaman ihtiyacımız var.  Küresel krizin yaptığı dalganın fırtınaya dönüşmemesi için devlete, finans sektörüne ve sektördeki herkese görev düşüyor. Devlet denizci olmadan, millet denizci olamaz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir