Ocak 3, 2008

Aydın Şehiriçi Motorlu Taşıtlar Kooperatifi'ne 5 adet Sultan 125S City

Otokar, Aydın Şehiriçi Motorlu Taşıtlar Kooperatifi’ne 5 adet Sultan 125S City model küçük otobüsün teslimatını gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıl piyasaya sunulan ve şehiriçi toplu taşımacılığında kullanılan Otokar Sultan 125S City model araçlar Aydın halkına hizmet verecek.

Aydın Belediyesi önünde gerçekleştirilen teslimat törenine Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin, Aydın Şehiriçi Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Başkanı Okan Yalçın, Otokar Ticari Araçlar Satış Bölge Sorumlusu Murat Torun ve Otokar Bayisi Yaşaroğlu Otomotiv’den Yaşar Özkan katıldı.
 
Sultan 125S City
Otokar’ın halk otobüsü alanında farklı bir donanımla geliştirdiği Sultan 125S City 122 Beygirgücü motoru ile dikkat çekiyor.  Sultan 125S City’nin önemli özelliklerinden biri de yolcu başına düşen işletme maliyetlerinin ekonomikliği olarak ifade ediliyor. 122 Beygir motor gücündeki Sultan 125S City, Sultan 145S City ile aynı gövde büyüklüğüne sahip olmakla birlikte, şehiriçinde kullanıcısına tasarruf sağlayan daha tutumlu bir motora sahip.

Sultan City, Deutz motora sahip. Sultan City’nin dayanıklığını sağlayan bir özellik hem saclarının hem de iskeletinin galvaniz ile kaplı olması. Bu sayede paslanmaya karşı kendini koruyor.  Otobüs tipi geniş şasisi sayesinde güçlü yol tutuşu sağlıyor. Radyal geniş taban tubeless lastikler de yine yol tutuşunu arttrıyor. Araç, ABS, disk frenleri ve full havalı fren sistemine de sahip.

Araç, iç yüksekliği, düz yolcu koridoru, modern ve ergonomik yolcu koltukları ile yolculara konfor sunmayı amaçlıyor. Sultan City, farklı koltuk yerleşim seçenekleri ile hatlar için uygun çözümler sunuyor. Paslanmaya karşı dayanıklı statik tutunma boruları, hareketli tutunma halkaları ve geniş iç hacmiyle Sultan City, yolcuları için ayakta seyahati de kolay hale getirmeyi amaçlamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir