Kasım 12, 2009

Balnak uluslararası proje taşımacılığında büyümeyi hedefliyor

Yurtdışındaki geniş bir acente ağı ile Türkiye'deki yerleşik müşterilerine dünyanın her noktasında hizmet götüren Balnak Lojistik, uluslararası proje taşımacılığında da iddialı.

Bu yıl içinde Türkiye’de 3 adet aktarma merkezi açan ve IT altyapısını güçlendiren Balnak,  gelecek dönemde ise Türkiye’de yerleşik olan ve uluslararası hava, deniz ve proje taşımacılığı yapan bir şirketi satın alarak inorganik büyümeyi hedefliyor.
 
Türkiye’de yapımı süren baraj, hidroelektrik ve rüzgar enerji santral projelerinin gerçekleştirilmesinde kapıdan kapıya hizmet veren şirket, aynı zmanda Çin, Japonya, Kore, Rusya ve çeşitli Avrupa ülkelerinden deniz, kara ya da demiryolu aracılığıyla gelen gabari dışı ve konteyner yüklerini üretim tesislerinden teslim alarak, müşterilerinin şantiyelerine kadar taşıyor.
 
Balnak Satış ve Pazarlama Koordinatörü Emre Yenal, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Türkiye’den Kuzey Afrika’ya taşınan proje yüklerinin yüzde 30’unun Balnak tarafından gerçekleştirildiğine dikkat çekerek: “Proje taşımacılığı faaliyetlerimizin büyük bir bölümünü yurtdışında gerçekleştiriyoruz. Başta Libya olmak üzere Rusya, Ortadoğu ve Kuzey Afrika gibi bölgelerde kapıdan kapıya teslimat yapıyoruz. Proje taşımacılığında araç ve makine ihtiyaçlarımızı dış kaynak kullanarak karşılıyoruz. Proje taşımalarımızın gelişimine bağlı olarak gelecek dönemlerde araç ve makine yatırımını gündemimize alabiliriz. Bununla birlikte bugün için böyle bir yatırım düşünmüyoruz” diye konuştu.

Halen Adana ve Adıyaman bölgelerinde yapımı süren barajların taşıma işlerinin devam ettiğini de belirten Yenal, “Diğer yandan İtalya’dan Dammam’a 50 tonluk petrol boru hattı vanalarının sevkiyatlarını gerçekleştirdik. Bu projemiz halen sürüyor. Ana pazarlarımızdan biri olan Libya’da ise inşaat firmalarının demir, çelik, araç parkı ve şantiye taşımalarını da güncel olarak gerçekleştirmeye devam ediyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir