Ocak 30, 2007

Beyoğlu'nu Iveco Daily'ler temizleyecek

Beyoğlu Belediyesi, ilçe temizliğinde ve  çöp toplama aracı olarak kullanılacak  30 adet Ros Roca üst yapı donanımlı Iveco Daily  65CI5 satın aldı. Araçlar, 26 Ocak 2007 tarihinde Taksim Meydanı’nda düzenlenen törenle Beyoğlu Belediyesi yetkililerine teslim edildi. Törene İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Iveco Filo Satış Müdürü Çağrı Hekimoğlu, Koluman Genel Müdürü Ali Türkay Saltık, Albayraklar Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Albayrak ve  Ros Roca firma temsilcisi Ercüment Selamet  katıldı.

Törende bir konuşma yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu’nun işlek caddelerinde çöpü yere koymadan, vatandaşın elinden almak amacında olduklarını, bu nedenle bu hizmeti veren taşeron firmaların temizlik filolarına 8.5 trilyonluk yatırım yaparak, toplam 51 araçlık çöp toplama filosu ile Beyoğlu’nda hizmet vereceklerini söyledi.

Iveco Filo Satış Müdürü Çağrı Hekimoğlu da teslimatını yaptıkları araçların dar sokaklarda da çöp toplayacağını bu nedenle araçlarda kullanılan İspanyol Ros Roca çöp kasalarının, bu işe özel, güvenli üst yapılar olduğunu belirttti.

Türkiye’de ilk defa kullanılacak olan Ros Roca’nın 7 tonluk çöp kasaları, 7 metreküp hacminde, çöpü üstten kasaya alıyor ve çöp suyunu sızdırmadan presliyor. Çöp araçlarında sık rastlanan devrilmelere karşı, araca tam uyum gösteren üst yapı,  kullanım güvenliği sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir