Temmuz 14, 2009

Bosch'un ESI SIS Servis Bilgi Bankası yeni yaşını kutluyor

Bosch, ilk kez 1984 yılında ‘mikro fişler’ yardımıyla otomobil servislerinin kullanımına sunduğu ESI SIS Servis Bilgi Bankası'nın 25. yılını kutluyor. Firma yetkilileri, sistem hakkında şu bilgileri veriyorlar:

“ESI SIS Servis Bilgi Bankası, SIS ( Service Information System) yazılımı ile ESI (tronic) bilgi bankasından oluşan geniş kapsamlı bir sistem.

Otomobil servislerinin kullanımına sunulan SIS yazılımı ile hata kodu tabloları ve hata bulma kılavuzları, arızalı parçaların yerlerini bulabilmek için gereken “Parça montaj şema ve resimleri”, tesisat, sensor ve elektrik parçaların kontrolü için gereken “Elektrik bağlantı planları” ve yapılan ölçümleri mukayese edebilmek için gereken “Araca ait orijinal istenilen değerler tabloları” işlemleri yapılabiliyor. Diğer yandan SIS yazılımı, CAS[plus] karşılaştırma sonuçlarını yazıcıdan çıktı alınarak raporlama imkanı, müşteri şikayetine göre arıza bulma talimatları ve adaptasyon, test ve ayar bilgileri işlemlerinin yapılmasını mümkün kılıyor.

ESI [tronic] Bilgi Bankası ise tüm markaları ortak bir sistematiğe göre düzenleyen ve kullanım kolaylığı sağlayacak biçimde tasarlanmış olan kullanıcı ara birimi. ESI bilgi bankası, tüm bilgilere hızlı ve kolay erişim sağlayan ve pazarın ihtiyaçlarını karşılayan geniş kapsamlı bir sistemden meydana geliyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir