Mayıs 5, 2009

BP Taşıtmatik'i 10 milyon dolarlık bir yatırımla baştan sona yeniledi

BP, müşterilerine taşıtlarının akaryakıtını otomatik olarak alma ve böylece, akaryakıt giderlerini tam olarak kontrol altında tutma imkânı sağlayan “Taşıtmatik” hizmetini yenilediğini duyurdu. BP’den yapılan açıklamaya göre, ilk olarak 1999 yılında filolara özel geliştirilen Taşıtmatik otomasyonunun altyapısı son teknolojik gelişmelere paralel olarak yaklaşık 10 milyon dolarlık bir yatırımla baştan sona yenilendi.

Yenileme ile birlikte, Taşıtmatik hizmeti sunan tüm istasyonlar tek bir merkezden kontrol ediliyor.  Ayrıca, Online Taşıtmatik hizmeti, akaryakıt alımlarının kontrolünü tam otomatik hale getirdi. Böylece işletmelerin filolarına bağlı araçların akaryakıt alımları istenilen her an kontrol edilebilir hale geldi.

Taşıtmatik, akaryakıt giderlerinde tam kontrol sağlamanın yanısıra, harcanan akaryakıt miktarının, taşıtın yaptığı kilometrenin, taşıta ne zaman, nereden akaryakıt alındığının belirlenmesi gibi avantajlar sunuyor. Bu sistemden yararlanan şirketler düzenli rapor alma imkânına  kavuşuyor ve tüm akaryakıt alımları için tek elden toplu fatura alabiliyorlar. Sistemde, faturaların otomatik olarak tahsil edilmesi de mümkün.

BP Filo Satış Müdürü Kerim Beydağı, yenilenen Taşıtmatik hizmeti ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Şu anda Türkiye çapında, 600'ü aşkın istasyonumuzda müşterilerimize Taşıtmatik hizmeti vermekteyiz. Müşterilerimiz, nüfüsu 1 milyon’dan büyük şehirlerdeki etkin ağımızın dışında Edirne’den Van’a, Trabzon’dan Mardin’e kadar tüm Türkiye’deki akaryakıt alımlarını otomatik olarak yapabilmektedirler. BP Taşıtmatik sistemi, bugün 5000'in üzerinde şirkete hizmet vermektedir. BP olarak, yaptığımız tüm yatırımlarımızda en son teknolojiyi uygulamayı ve müşterilerimize en mükemmel hizmeti vermeyi hedeflemekteyiz. Bu çerçevede, Taşıtmatik hizmetinde de birtakım önemli teknolojik yatırımlar gerçekleştirdik. Taşıtmatik hizmetimizin yüksek kalitesine, yaptığımız bu yatırımlarla güveniyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir