Temmuz 13, 2006

Çanakkale'nin Sultanları

Çanakkale Belediyesi, Otokar’ın geçtiğimiz yıl piyasaya sunduğu küçük otobüsler Sultan City’den 88 adet satın aldı. Çanakkale Belediyesi’nin, yeni aldığı Sultan City’leri şehir içinde ve çevresinde toplu taşımacılıkta kullanacağı açıklandı. Toplam 88 adet Sultan City’nin 66 adedi Çanakkale Belediyesi’ne verilirken 22 araçlık ikinci parti Kepez Belediyesi’ne teslim edildi.

Yapılan satış ile ilgili olarak Otokar İç Pazar Ticari Araçlar Satış Birim Yöneticisi Murat Tokatlı, geçtiğimiz yıl piyasaya sunulan Sultan City’lerin kullanıcılarına ve yolcularına sağladığı konfor, güvenlik ve ekonomi ile özellikle toplu taşımacılıkta yoğun olarak tercih edildiğini söyledi. Tokatlı “Otokar, 1963’ten bu yana gerek otobüsleri gerekse minibüsleri ile toplu taşımacılık alanında kendini ispatlamış, Türkiye’nin ihtiyaçlarını çok iyi şekilde analiz ederek buna uygun araç tasarlayan bir kurum. Yıllardır performansı ve dayanıklılığı ile efsane haline gelen minibüslerimizdeki sağlamlık, güç ve eşsiz performansı Sultan City’lerde de devam ettiriyoruz. Amacımız, Türkiye’nin en iyi toplu taşımacılık araçlarını müşterilerimize sunmak. Erzurum’dan Samsun’a, Kırıkkale’den Sivas’a kadar birçok belediyenin tercihi Sultan City oldu. Çanakkale Belediyesi’nin de halka hizmette Sultan City’leri tercih etmesi ve 88 adet Sultan City’yi hizmete alması bizim için gurur verici.” dedi.

Tokatlı sözlerine şöyle devam etti: “Araçlarımızı tasarlarken Türkiye’nin coğrafi ve fiziksel koşullarını da göz önünde bulunduruyoruz. Otokar mühendisleri tarafından tasarlanan ve Otokar teknolojisiyle üretilen Sultan City’ler, şehir içi toplu taşımacılıkta ‘yeni bir konfor standardı’ oluşturuyor. Bu pazarın dinamiklerini, taleplerini, ihtiyaçlarını çok iyi biliyoruz. Sultan City, rakiplerine göre çok daha üstün bir model. Bu nedenle de bu modele ülke genelinde araçlarımıza gösterilen ilgi her geçen gün artıyor “.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir