Aralık 17, 2009

DHL Express'le Amerika'dan yılbaşı alışverişi

DHL Express,  EasyShop hizmetiyle, Türkiye’deki müşterilerinin Amerika’da hesaplı alışveriş yapmasına olanak sağlıyor. DHL Express, Easyshop ile, müşterilerinin nakliye için yüksek ücretler ödemek zorunda kalmadan, Amerika’daki mağazaların sunduğu indirimlerden yararlanmasını hedefliyor.

EasyShop ile alışveriş yapabilmek için, öncelikle bir posta adresi almak üzere www.dhl.com.tr sitesi üzerinden ya da DHL Express ofislerinden edinilecek bilgi formu doldurularak başvuru yapılıyor. DHL Express tarafından Amerika’da kişiye özel bir posta adresi veriliyor. Siparişi verilen bütün ürünler, Amerika’da açılmış olan bu adrese teslim ediliyor, daha sonra DHL Express tarafından, müşterisine en yakın DHL ofisine gönderiliyor.

Tüketiciler alışverişe; posta adresini alır almaz başlayabiliyor. Sipariş tüketicinin kayıtlı adresine ulaştığı anda DHL Express, SMS ya da e-mail yoluyla siparişin mail kutusuna geldiğini ve Türkiye’ye ne zamana ulaşacağını bildiriyor. Posta adresine ulaşmış bütün gönderileri alarak en yakın DHL noktasına ulaşması için Türkiye’ye gelen ilk uçağa veren DHL Express, ödemeyi ise paket tesliminde alıyor. Tüketiciler, www.dhl.com.tr adresinden, siparişlerini, online ortamda da takip edebiliyor.

 
DHL Express, ekstra bir sigorta seçeneği de sunuyor. Paket tutarının  yüzde 1’i kadar ek ücret karşılığında, paketin hasar görme ya da kaybolma riskine karşı sigorta gönderiler sigorta yaptırılabiliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir