Aralık 10, 2007

Fiat hareket özgürlüğü Türkiye'de

Dünya genelinde Fiat markasının yürütmekte olduğu Fiat Autonomy (Hareket Özgürlüğü) projesini Türkiye’de de yürüten Fiat bu kapsamda Özürlüler Vakfı’nın 6-9 Aralık 2007 tarihleri arasında İstanbul Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi’nde düzenlediği “Özürlüler 07” etkinliklerine sponsor oldu. Fiat, Autonomy programıyla hareket engelli müşterilerine başkalarının yardımı olmaksızın otomobil kullanma olanağı sağlıyor.

Fiat etkinlikte “FIAT Autonomy” binek araçlarını tanıtacak. Koç Fiat Kredi’nin de bu kongreye yönelik engelli aracı almak isteyenlere özel kolaylıklar sağlayacağı Fiat standında çift bacak engelli kiti takılmış Linea Emotion Autonomy aracı sergilenecek.

Standda sergilenecek Autonomy engelli kitleri şu anda Palio Sole, Albea Sole, Fiat Linea, Sedici, Grande Punto, Panda ve Doblo modellerine takılabiliyor. Engelli sürücülerin otomobillerine eklenecek bu ilave donanımlar, mevcut donanımlarla tam uyumlu olduğundan engelli sürücüler araçlarını normal sürücülere sunulan performans, sürüş güvenliği ve rahatlığı ile kullanabiliyor.

Kongre boyunca Fiat; 3 adet Linea, 3 adet Albea Sole ve 5 adet Ducato Minübüs aracıyla bu kongreye katılan bilim adamlarının ve kongreye katılmak isteyen engelli vatandaşların transferine destek verecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir