Ocak 14, 2008

Gefco'dan kısa kısa

GEFCO Hollanda, geçtiğimiz ay hayvanların korunması konusuna dikkat çekmek için organize edilen “Elephant Parade” etkinliği çerçevesinde her biri 90 kg ağırlığında ve 1,50 m yüksekliğinde 50 adet yapma filin nakliyesini gerçekleştirdi.  
 
GEFCO İngiltere; Coventry deposu Noel döneminde rekor stok düzeyine ulaştı. Böylece GEFCO, her zamanki müşterilerinin yanı sıra yeni büyük müşterilerinin de gereksinimlerini karşıladı: İngiltere’nin dağıtımcılarından Halfords özellikle Çin’den ve Uzak Doğu’dan gelen ürünlerin dağıtımını Coventry’den gerçekleştirdi. Coventry, GEFCO için İngiltere’de ana lojistik sahalardan biri durumuna geldi.

GEFCO Rusya, Rus lojistik pazarının hali hazırdaki dinamizmine uyum göstererek, Rusya’nın güneydoğusunda, bir otomobil sanayi havzasının tam ortasında yer alan Volga Federal Bölgesinin başkenti Nijni Novgorod’da yeni bir depo açtı. Böylece GEFCO’nun Rusya’daki iki temsilciliğine (Moskova ve St Petersbourg) eklenerek, buradaki varlığını pekiştiriyor.

GEFCO İspanya, 19 ve 20 Kasım tarihlerinde Saint-Cloud – Santos Dumont Lisesi’nde Küçük ve Orta Ölçekli İşletme ve Sanayilere yönelik işletme asistanlığı BTS programında kayıtlı 20 öğrenciyi ağırladı. Öğrenciler böylelikle, GEFCO’nun Madrid temsilciliğinde taşımacılık işlemlerini ve Villaverde’deki PSA Peugeot Citroën fabrikasının araç üretim süreçlerini gözlemleyerek, genel anlamda lojistik faaliyetinin tam içinde bulunma fırsatını yakalamış oldular.

Gefco İsviçre’ye  Roland Kownatzki, Genel Müdür olarak atandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir