Haziran 2, 2013

GEFCO Türkiye, European Freight and Logistics Leaders Forum'a katıldı

GEFCO Türkiye, 23-24 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’daki İngiltere Konsolosluğu binasında gerçekleştirilen European Freight and Logistics Leaders Forumu’nda hem sponsor olarak hem de GEFCO Türkiye Genel Müdürü Fulvio Villa’nın yaptığı konuşma ile yer aldı.
150’ye yakın katılımcı ile düzenlenen Forum, Avrupa ve Türkiye’deki taşımacılık ve lojistik sektörünün liderlerini biraraya getirdi.

Konuşmasında Ortadoğu’ya bir köprü konumundaki Türkiye’nin önemine değinen Fulvio Villa, Türkiye’nin coğrafi, kültürel ve ekonomik olarak doğu ile batının birleştiği çok önemki bir noktada yer aldığını belirtti. 2012 senesinde Türkiye’nin Irak, İran, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Suudi Arabistan’a gerçekleştirdiği ihracatın, Türkiye’nin toplam ihracatının yüzde 24’ünü oluşturduğunu belirten Villa, bu ülkelere ihracatın bir önceki seneye göre yüzde 41 artmış olduğuna dikkat çekti. Türkiye’nin 2023 Stratejik Vizyon ile beraber altyapı iyileştirilmelerinde büyük bir ivme kazanacağını belirten Villa, bu iyileştirmeler ile beraber bu rakamın daha da artacağını düşündüklerini iletti.                

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir