Mart 29, 2013

Goodyear'dan yeni Performance yaz lastiği

Goodyear EfficientGrip yeni yaz lastiği Performance ile ürün ailesini genişletiyor. Goodyear EfficientGrip Ürün Ailesi, geçen yıl pazara sunduğu EfficientGrip SUV ile daha büyük araçların ihtiyacını karşılarken, EfficientGrip Performance ile Avrupa araç parkının önemli bir kısmını oluşturan Yüksek Performans (YP) ve Ultra Yüksek Performans (UYP) araçlarının lastik beklentilerini karşılıyor. Performance lastiğinin tanıtımıyla birlikte EfficientGrip Ürün Ailesi toplam 68 ebatla her tip araç için tüketicilerin beklentilerini karşılayacak. Goodyear’ın yeni yaz lastiği EfficientGrip Performance, uluslararası otomotiv dergileri tarafından yapılan testlerde en üst sıralarda yer aldı.

EfficientGrip ailesinin büyümesi, şu anda piyasada bulunan diğer lastiklerin önemini azaltmamakla beraber Excellence, Eagle NCT5 ve Duragrip gibi daha eski teknolojilerin bir kısmının yerini alacak. EfficientGrip olarak tek bir isimle anılacak olan Goodyear’ın yaz lastikleri ürün grubu, Goodyear’ın bu segmentte sunduğu ürünlerin ve faydalarının tüketiciler tarafından daha rahat anlaşılmasını sağlayacak.

EfficientGrip Performance, segmentinin en yüksek lastik etiketi değerlerine sahip!EfficientGrip Performance, ayrıca, ıslak yol tutuşu için A ve yuvarlanma direnci için B etiket değerlerine sahip olarak, pazarda mevcut olan en yüksek AB lastik etiketi sınıfında yer alıyor.

EfficientGrip Performance lastiği AB lastik etiketi uygulamasındaki bu başarılı sonuçlarına ek olarak, önde gelen birçok uluslararası otomotiv dergileri tarafından yapılan testlerde de çok başarılı sonuçlar elde etti. Goodyear’ın başarısının somut birer kanıtı olan bu testlerde lastikler genellikle farklı yaklaşımlar ve koşullar altında test edildi.

Önde gelen iki Alman otomobil dergisinden Auto Zeitung kendi en iyi derecelendirmesini vererek EfficientGrip Performance’ı “Önerilir” olarak değerlendirirken, ADAC Motowelt yine kendi en yüksek puanı olan “İyi” ile derecelendirmiştir. Bir diğer dergi ACE Lenkrad/GTU ise Goodyear'ı “Oldukça Önerilir” statüsüne layık gördü.

Goodyear Tüketici Lastikleri Direktörü Sibel Raif, “EfficientGrip Ürün Ailesi toplam 68 ebatla her tip araç için tüketicilerin beklentilerini karşılayacak. Yeni lastiklerimiz bizi gururlandıran bir performansa sahip. Uluslararası otomotiv dergileri tarafından yapılan bu testlerin sonuçları, sektörümüze, en iyi tasarlanmış ve en üstün teknolojiler kullanılarak geliştirilmiş lastikleri sunma stratejimizin fark edildiğini göstermekte. Yalnızca Avrupa lastik etiketinin gerekliliklerini karşılamakla kalmayıp, aynı zamanda otomotiv test dergilerinin dikkate aldığı 15 kritere ve bizim Goodyear olarak değerlendirdiğimiz 50’den fazla kritere de uygun olan sağlam bir ürün gamına sahibiz. AB lastik etiketleme uygulamasında kazanma stratejimiz, Ar-Ge ve teknoloji kapasitemizin bir göstergesidir. Bu kapasiteyi kullanarak, başarımızı 2014’e ve ötesine taşıyacağız” dedi.

EfficientGrip Performance yüksek teknolojiye ve özel tasarıma sahip

EfficientGrip Performance lastiği en son teknolojiler kullanılarak üretildi ve AB lastik etiketi uygulamasında en yüksek sınıflarda yer alması sağlandı.

Kontrollü Aşınma (WearControl) Teknolojisi sayesinde; lastiğin tamamında dengeli bir aşınma sağlayarak lastiğin ömrü boyunca ıslak yol tutuşu için optimum performans ve yuvarlanma direnci sunuyor.
Düşük yuvarlanma direnci ve bunun sonucunda daha düşük yakıt tüketiminin sağlanması, lastik birleşiminin tasarımından meydana geliyor. Bu tasarım sayesinde alt yanaklardaki ısı düşerek lastik ile yol arasındaki direnç azalıyor.
Gelişmiş Soğuk Tampon (CoolCushion) Katmanı, ısının kontrol altında tutulmasını ve lastiğin yüzey alanı boyunca düşürülmesini sağlayarak, lastiğin yüksek etiket sınıflarında yer almak için gerekli başarıyı göstermesine katkıda bulunuyor.
Optimum omuz-blok düzeni ve ekstra ince omuz kanalları, lastiğin gürültü azaltımının daha iyi olmasını sağlıyor.
Goodyear’ın yol güvenliğindeki kararlılığından yola çıkarak, EfficientGrip Performance lastiğinin tasarımı Goodyear'ın gelişmiş 3 Boyutlu Kilitli Lastik Teknolojisi olan Aktif Frenleme’ye (ActiveBraking) sahip. Bu teknoloji, fren yapma esnasında yolla ve lastik bloklarıyla daha iyi temas sağlar, Böylece, fren mesafesini kısaltır. Sürekli çevresel dişler viraj alma kabiliyetini artırıyor, bu da mükemmel yol tutuşu ve üstün araç kontrolü anlamına geliyor.
 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir