Haziran 5, 2008

Has Otomotiv İzmir'de ikinci tesisini açtı

Mercedes Benz’in köklü bayilerinden Has Otomotiv, yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Bayi seçiminde kalite ve güvenilirliğe önem veren Mercedes-Benz Türk; Has Otomotiv’in İzmir Işıkkent’teki görkemli tesisini kurmasıyla bir kez daha bu konudaki istikrarını damgalamış oldu.

15 bin metrekarelik yeni tesis, kamyon pazarı ve otogar arasında olmasıyla etkin bir konumda bulunuyor. 3000 metrekaresi sergi alanı ve 12.000 metrekaresi satış sonrası hizmetler olarak dizayn edilen tesiste aynı anda 12 otobüs, 18 kamyon, 30 hafif ticari ve binek otomobiller hizmet alabilecek ve 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet olacak. Tesiste Mercedes-Benz otobüs ve kamyonlarının yanı sıra hafif ticari segmenti ve Chrysler, Jeep, Dodge markalı araçlar da satışa sunulup servis hizmeti alabilecek. 130 eğitimli çalışanı bulunan bu yeni tesiste ayrıca 6500 farklı parçanın bulunduğu yedek parça ambarı mevcut.

31 Mayıs 2008 tarihinde Has Otomotiv’in bu yeni üssünün açılış törenine Has Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer ve Mercedes Benz Türk Pazarlama Direktörü Süer Sülün başta olmak üzere birçok Mercedes Benz ve Has Otomotiv yetkilileri ile çok sayıda konuk katıldı.

Yapılan basın toplantısında konuşan Mercedes-Benz Türk Pazarlama Direktörü Süer Sülün, Mercedes-Benz Türk’ün bayilerini iş ortağı olarak gördüğünü, Has Otomotiv ile Otomarsan’ın kurulduğu zaman da sayılırsa 41 yıllık iş ortaklıkları olduğunu belirtti.

Mercedes Benz Türk olarak 2 milyar Euro ciro yapan dünya ölçeğinde bir şirket haline geldiklerini belirten Süer Sülün, 30 bayi ve 55 nokta ile nerede talep olursa olsun müşteriye ulaştıklarını vurguladı. Has Otomotiv Yönetim kurulu Başkanı Mustafa Dinçer ise Işıkkent’teki bu tesisin İzmir’deki ikinci yerleri olduğunu, Bayraklı’da otomobil ağırlıklı bir plazalarının daha olduğunu belirtti. Tesise arazi hariç 10 milyon Euro harcandığını belirten Dinçer; “İzmir’in liman ve ticaret yolları üzerinde olması böyle bir yatırım için iyi bir potansiyel olduğunu gösteriyor. İstanbul’un %45’lik payından sonra İzmir’in otobüs ve kamyonda %7lik payı bulunuyor. Biz, 100 kişiyle bu işe başladık ve kısa bir zamanda personel adedimizi 200’e çıkarmayı düşünüyoruz. İstanbul bölgesinde de Has Otomotiv bünyesinde yaklaşık 300 kişi çalışmakta” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir