Kasım 25, 2013

HL Jantaş, 45. yılını kutladı

Avrupa’nın tek çatı altında ticari ve ağır vasıta jant üretimi yapan en büyük jant üreticisi HL Jantaş, kuruluşunun 45. yılını kutladı. HL Jantaş, Cumhuriyet’in 90. yılında 90 milyonuncu jantı üretmenin de gururunu yaşadı.
HL Jantaş'ın açıklamasına göre, yılda 2 milyon 400 bin adet jant üretim kapasitesine sahip olan, dünyanın en büyük jant üreticisi Brezilyalı Maxion Wheels Grubu ile İnci Holding ortaklığı olan tesis, Maxion grubunun tüm üretim tesisleri içinde “Verimlilik, Kalite, Performans, Üretim” gibi kriterler baz alındığında birinci sırada yer alıyor.
 
HL Jantaş’ın 45 kuruluş yıl dönümü için İzmir Kaya Termal Otel’de düzenlenen organizasyonda açılış konuşmalarını HL Jantaş Genel Müdür’ü Cemal Aydoğan, İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Perihan İnci ve HL Jantaş ve HL İnci  Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim yaptı. Konuşmaların ardından “Biz Bir Aileyiz” videosunun paylaşıldığı gecede 10, 15, 20 ve 25 yıllık çalışanlara plaketleri verildi. 45. kuruluş yılı pastasının kesilmesiyle birlikte, HL Jantaş ailesi orkestra eşliğinde keyifli bir gece geçirdi.
 
Açılış konuşmasında HL Jantaş’ın Kalder Yılın Başarılı Ekibi ödülüne layık görüldüğünü vurgulayan HL Jantaş Genel Müdür’ü Cemal Aydoğan, tüm çalışanlarla gurur duyduğunu ifade ederek, bu büyük aileyi, bugünkü olağanüstü başarılı konuma taşıyan, çok önemli  değerler olduğunu belirtti. Bu değerler ile başarı hikayeleri yazmaya devam edeceklerinin altını çizen Aydoğan, “Küresel ortağımız Maxion’un dünyadaki 21 fabrikası içinde başarı sıralamasında bu yıl da birinciyiz” dedi.
 

'HL Jantaş, İnci Grubu’nun başarısının teminatıdır'

İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Perihan İnci de, HL Jantaş’ın Grup şirketleri içindeki önemini vurguladığı konuşmasında şunları söyledi: “İnci Holding kurucusu Cevdet İnci’nin sanayicilik yaşamının en büyük aşamasını şüphesiz Jantaş oluşturuyor. 1968 yılında Jantaş, Cevdet İnci’nin kendi çabaları ve patenti ile küçük bir imalathane olarak kurulmuş, kısa sürede dünya teknolojisini yakalayarak Türkiye’nin ve dünyanın sayılı tesislerinden biri haline gelmiştir. Bugün Jantaş’ın hem ihracatta hem de yurtiçinde  ana sanayi pazarındaki açık ara liderliğiyle bizler için büyük bir gurur kaynağı olduğunu belirtmek isterim.”


 'İnci-Maxion Jant Grubumuz yüzde 400  büyüdü'

HL Jantaş ve HL İnci  Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim, “Jant grubu olarak Cumhuriyetimizin 90. yılında, Amerika’dan Asya’ya, Avustralya’dan Japonya’ya, Afrika’ya dünyanın dört bir yanında dönen, döndükçe de gururumuza gurur ekleyen 90 milyon jantımız ile övünüyoruz. Son 10 yılda  İnci-Maxion Jant Grubumuz yüzde 400  büyüdü. Sizlerle gurur duyuyorum. Bu inançla, bu ivme ile önümüzdeki iki yıl içerisinde verimliliğimizi ve rekabet gücümüzü yüzde 50 arttırmayı hedefliyoruz” dedi.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir