Aralık 1, 2006

Honda'nın hybrid araçları TNT Ekspres ile Türkiye yollarında

Tüm araç filosunu Hybrid otomobillere dönüştürmeyi hedefleyen TNT Ekspres Türkiye, Honda’dan 2 yeni Civic Hybrid araç satın alarak ilk adımı attı.  

Konuyla ilgili açıklama yapan TNT Ekspres Türkiye Genel Müdürü Turgut Yıldız, TNT Ekspres’in tüm dünyada ve Türkiye’de çevrenin korunmasına yönelik çalışmalar yaptığını vurgulayarak, “Hybrid araçlar hem elektrik, hem de benzinli kullanma olanağı sağlıyor. Araç İstanbul gibi yoğun trafikte durduğu zaman otomatik olarak benzinli motor ateşlemeyi durduyor ve çevreye sıfır zarar veriyor. Özellikle geniş filoya sahip şirketler bu alanda bir an önce çalışmaya başlamalı. Hybrid araçlar sanıldığı gibi maliyet değil tasarruf yaratıyor. Gelecekte Amerika ve Avrupa'da olduğu gibi Türkiye'de de birçok aile rahatlıkla hybrid aracı kullanabilir” dedi.  

Honda Genel Müdür Yardımcısı Ümit Karaarslan, ise ilki TNT Ekspres Türkiye’ye satılan yeni Honda Civic Hybrid ile ilgili şunları söyledi: “Yakıt tüketimini ve açığa çıkan zararlı gazları en aza indiren yeni Civic Hybrid, üstün teknolojisi sayesinde elektrik ve benzin motorunun aynı anda çalışmasına imkan veriyor. Hibrid teknolojisini Türkiye’ye ilk defa getirerek yeni bir dönem başlatan Honda, üstün yakıt ekonomisini sunarken çevreye karşı duyarlılığını da kanıtlamış oluyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir