Mayıs 7, 2008

Hyundai Assan çevreye duyarlı bir proje başlattı

Hyundai Assan, sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. Hyundai Assan, fabrikasının kurulu olduğu Alikahya Beldesi’nde tam 15 dönümlük araziye toplam 2 bin adetlik ağaç dikim projesini başlattı. Hyundai Assan’ın Çevre ve Orman Bakanlığı Ağaçlandırma Genel Müdürlüğü İzmit Şubesi ile gerçekleştirdiği ağaçlandırma faaliyetlerinin ilk adımı olarak 24 Nisan 2008 tarihinde “Hyundai Assan Hatıra Ormanı Ağaç Dikme Töreni” gerçekleştirildi. Törene Alikahya Belediye Başkanı Sabri Gökbudak ve Hyundai Assan Fabrika Müdürü Young-Tack Lee ile birlikte Hyundai Assan’ın Türk ve Koreli üst düzey yöneticileri ve çalışanları da katıldı.

Alikahya sınırları içinde olan ve fabrikaya 2.5 km’lik mesafedeki Devlet Orman Arazisi üstüne kurulan “Hyundai Assan Hatıra Ormanı”na, törenle birlikte ilk 120 fidanın dikimi yapıldı.Alikahya Belediye Başkanı Gökbudak, Hyundai Assan’ı bu duyarlı davranışı için tebrik ederken Hyundai Assan Fabrika Müdürü Young-Tack Lee şunları söyledi: “Hyundai Assan olarak fabrikamızın bulunduğu Alikahya’nın kalkınması ve yeşillikler içinde gelişip büyümesi için ilk günden bu yana çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Fabrikamız ISO 14001  Çevre Yönetimi Belgesi’ne sahiptir ve fabrika çalışmalarının tümü bu belgenin gereksinimleri dahilinde sürdürülmektedir. Bu bağlamda, kurumsal sosyal sorumluluk bilinciyle kurduğumuz “Hyundai Assan Hatıra Ormanı”, çevreye verdiğimiz önemin ve duyarlılığımızın en önemli kanıtlarından biridir. Gelecek nesillere daha iyi ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için Hyundai Assan olarak üstümüze düşen görevleri yapmaya devam edeceğiz. Bu hatıra ormanı, bizim yeni nesil çalışmalarımızın ilk adımıdır. Bu tür ağaçlandırma projelerini en az 2 yılda bir gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Çevrenin daha da yeşillenmesi için elimizden gelenin fazlasını yapmaya devam edeceğiz”.

Hyundai, tüm dünyanın karşı karşıya kaldığı 21’inci yüzyılın en büyük problemi olarak görülen çevre kirliliğini önlemek amacıyla çalışmalarını hızla sürdürüyor. Hyundai, global sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra çevre dostu araçların gelişimi için de her yıl önemli yatırımlar yapıyor ve yepyeni projeler geliştiriyor. Hyundai, 2009 yılında hibrid araçlarının, 2012 yılında da hidrojen ile çalışan FCEV’lerin (Fuel Cell Electric Vehicle – Yakıt Hücreli Elektrikli Araç) seri üretimine başlamayı planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir