Haziran 5, 2013

IMER-L&T sözünü tuttu

IMER-L&T, Beton2013 Fuarı’nda söz verdiği gibi ziyaretçi sayısı kadar ağacı Aksaray Organize Sanayi Bölgesi’ne dikti. Aksaray’a uygun olarak seçilen mavi selvi, sedir ve mavi ladin ağaçlarının dikiminde tüm satış ekibi yer aldı.
Ağaç yerlerinin büyük bir hassasiyet ile ölçülüp belirlendiği dikim sürecinde firma; Imer Group’un İtalya’da Japon ortağı olan Ihımer fabrikasında üretilen 17VXE model mini ekskavatör kullandı. Makine kullanımı ile zamandan büyük tasarruf edildi. Yaklaşık 1,5 günde tamamlanan dikim sırasında 10 dakika devam eden küçük bir hortum da meydana geldi.
IMER-L&T satış ekibi, şu açıklamayı yaptı: “Bugün 30 derecenin üzerinde hava sıcaklığı var, ancak sıcak, hortum, toz demeden büyük bir özveri ile ağaç dikim işlemini başarı ile tamamladık. Bu projenin bir öncü olmasını diliyoruz. Beton2013 Fuarı öncesinde iş ortaklarımıza dağıtılabilecek en iyi hediyenin ne olduğunu düşündük ve en kalıcı hediyenin kendileri adına ağaç dikmek olduğuna karar verdik. Şu an iş ortaklarımızın adının yazılı olduğu bir tabela yaptırıyoruz. Fabrikamızı ziyaret eden herkes bu alanı görebilir. Bu bizim Aksaray’a yaptığımız üçüncü ağaçlandırma projesi. Doğanın korunması ve bu bilincin aşılanması için Beton2013 Fuarı’nda tamamı geri dönüşümlü olan malzemer kullanıldı, kağıt çantalarımıza bu şekilde mesajlar yazıldı ve fuara özel olarak Akvaryum Transmikser tasarlandı. Bundan sonraki fuarlarda da IMER Yeşili projesini geliştirmeye ve yaymaya devam edeceğiz. Bize her yeşillendirme projemizde destek olan Aksaray Organize Sanayi Müdürlüğü’ne teşekkürlerimizi sunarız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir