Mayıs 2, 2013

IMER-L&T, ürünlerini Bauma Fuarı'nda sergiledi

Dünyanın önde gelen beton mikseri üreticilerinden IMER-L&T, 15-21 Nisan tarihleri arasında Münih’te düzenlenen Bauma Fuarı'nda Türkiye'de ürettiği transmikserlerini tanıttı.
IMER-L&T fuarda, Aksaray fabrikasında ürettiği Ford 3536M kamyona monteli 8.7 H kapasiteli transmikseri, Mercedes-Benz 4140 B kamyona monteli 29 m. ve 8 m3 pompalı mikseri, IHIMER mini yükleyici ve mini ekskavatörü, IMERINT alçı-sıva-şap ve küçük inşaat makinalarını sergiledi.
Türkiye’den; Çelikler Holding, Özkar İnşaat, Özgüven Mühendislik, Saka Beton, Lara Beton, Konya Çimento, Ford, MAN, Mercedes-Benz, Erişsan, Ünlü Beton, İnci Grup, Yeter İnşaat, Modern Beton, TML İnşaat, Yeksan Treyler gibi firmaların ziyareti ile kalabalık bir standa sahip olan IMER-L&T, Avrupa’ya açılma başarısını gözler önüne serdi.
Fuarda transmikser üzerinde sergilenen ve patenti Imer Group’a ait olan ‘Key Life Sistemi’ şu şekilde çalışıyor:
1.    Öncelikle kazanın arkasında bulunan ve çıkarıldığında kazanın dönme sistemini bloke eden anahtar yerinden çıkarılır.
2.    Adam kapağının cıvataları sökülür.
3.    Adam kapağının altında bulunan yeni kapak mevcut anahtar ile güvenli bir şekilde açılır ve kontrole başlanır.
Bu şekilde, kontrol sırasında kazanın ağırlık ve başka sebepler ile dönerek kazaya sebep olması önlenir. Bu yeni sistem ülkemizde önümüzdeki yıl opsiyonel özellik olarak ülkemizde de sunulmaya başlanacak.
IMER-L&T Yönetim Kurulu Başkanı Metin Uygur, şunları söyledi: ''Türkiye’den ilk kez iki transmikserin sergilendiği ve dünyanın en önemli fuarı kabul edilen Bauma Fuarı’nda yer almaktan ülkemiz adına gurur duyduk. Fuar’da 125 Türk üretici yer almıştır. Avrupalı firmalar Türkiye’nin hızlı ilerleyişini ve başarısını bir kez daha görmüştür. Dilerim 3 yıl sonra yeniden düzenlenecek olan fuarda ülkemizden daha çok katılımcı olur.''

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir