Ağustos 25, 2006

İmsel Mercedes Axor İle Taşıyacak

İmsel Uluslararası Taşımacılık 23 Ağustos tarihinde düzenlenen teslimat töreni ile filosunu Mercedes Axor 1840 çekici ve Tırsan Dorse’lerle güçlendirdi. Mercedes’in İstanbul Avrupa Yakası Bayii Mengerlerler Ticaret tarafından gerçekleştirilen satış ile İmsel Uluslararası Taşımacılık’a 9 adet Mercedes Axor 1840 çekici ve Tırsan dorse teslim edildi. Düzenlenen teslimat törenine Mengerler Tic.A.Ş’den Bilal Çatı ve İmsel Uluslararası Taşımacılık’ın sahibi Selami Dursun katıldı.

İmsel Uluslararası Taşımacılık’ın sahibi Selami Dursun Taşıyanlar Dergisi’ne yaptığı açıklamada; İmsel’in yaklaşık 5 aylık bir şirket olduğunu ve teslim alınan bu araçlarla yatırımlarına başladıklarını belirtti. Selami Dursun Mercedes Axor 1840 çekicileri, özellikle güvenli ve verimli araçlar olduğu için tercih ettiklerini ifade ederek; araçların ekonomik yakıt tüketimi avantajlarının satın almada etkili olduğunu söyledi.
İmsel Uluslarası Taşımacılık’ın yılların bilgi ve birikimi ile kurulduğunu belirten Selami Dursun taşımacılık sektöründeki sorunları bildiklerini ifade etti. Selami Dursun sektörün en önemli sıkıntısının sınır kapılarında yaşanan sorunlar olduğunu ve bu sorunun uluslararası nakliyecilerin ortak çalışmalarıyla çözüleceğine inandığını söyledi. İmsel Uluslarası Taşımacılık sahibi Selami Dursun; döviz kurundaki dalgalanmanın sektördeki herkes gibi kendilerinide etkilediğini belirterek, ekonomik dengelerin hassaslığına dikkat çekti. Selami Dursun teslim aldıkları araçlar ile başladıkları yatırımın bundan sonrada süreciğini ifade ederek teslimattan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Mengerler Kamyon Satış Danışmanı Bilal Çatı teslimat sonrasında yaptığı açıklamada; İmsel Uluslararası Taşımacılık’ın yatırımlarına Mercedes Axor 1840 ile başladığını ve yine Mercedesler ile yatırımlarını sürdüreceğine inandığını ifade etti. Mengerler Kamyon Satış Danışmanı Bilal Çatı İmsel’in genç, dinamik ve tecrübeli bir ekipten oluştuğuna dikkat çekerek Mercedes Axor’un kendi segmentinde yüzde 35 gibi önemli bir pazar payına sahip olduğu söyledi. Bilal Çatı düşük maliyetli taşımacılık yapabilmenin ön koşulunun , işe uygun aracı kullanmaktan geçtiğini belirterek İmsel Uluslararası Taşımcılık’ın Mercedes Axor 1840 tercih ederek filo karlılığını arttıracağını ifade etti.

Mercedes Benz Türk.A.Ş. Axor çekicisi 1840 LS 4×2 dingil konfigirasyonuna 401 beygir gücüne sahip bulunuyor. 6 silindir sıra dizilişe sahip olan Mercedes Axor 1840 motorunun hacimi ise 11.967 cm3. Termostatlı ve su soğutmalı soğutma sistemine sahip aracın Debriyajı tek diskli kuru tip özelliğinde.
Aracın diğer teknik özellikleri ise şöyle;
Şanzıman; MBG211-16,
EPS; Var,
PTO; Opsiyonel,
Süspansiyon sistemi; Ön dingil; parabol makas, arka dingil; hava süspansiyonlu.
Dekompresyon valfli motor freni.
Yüksek tavanlı çift kabin, hidrolik olarak devrilebilir çift yataklı kabin. Paslanmaya karşı katoferez daldırma tekniğiyle kabin boyama.
Araç renginde boyalı tampon, basamak ve çamurluklar
Yakıt sistemi; 650 litre alüminyum depo ve ısıtmalı su ayrıştırıcıya sahip. Maksimum yüklü ağırlık; 18.000 kg.
Maksimum katar ağırlığı 40.000 kg.
Boş ağırlık;6.605 kilo.
Ön dingil kapasitesi;7.500kg.
Arka dingil kapasitesi;13.000 kg.
Maksimum hız:124 km/saat.
Tırmanma kabiliyeti %43

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir