Ocak 31, 2013

Isuzu D MAX Macaristan'da da 'Yılın Pickup'ı

Tüm dünyadaki kullanıcılarının beklentileri doğrultusunda yeniden tasarlanarak piyasaya sürülen Isuzu D-Max, Romanya’dan sonra Macaristan’da da yılın pickup’ı seçildi. Macaristan’ın en çok okunan otomotiv dergisi 4×4’ün düzenlediği yarışmada 30 Haziran – 30 Kasım 2012 arasında okuyucuların değerlendirme ve oylarıyla ipi göğüsleyen Isuzu D MAX; VW Amarok ve Ford Ranger’i geride bıraktı.
Isuzu D-Max’e Yılın Pickup ödülü Macaristan Isuzu distribütörü Wallis Otomotiv’de düzenlenen törenle verildi.
1996 yılında yayın hayatına başlayan otomotiv dergisi 4×4’ün aylık yaklaşık 50 bin okuyucusu bulunuyor.

Satırbaşlarıyla Isuzu D Max

Arazi vitesi yerine 4×4 sürüşe düğme ile geçiş sağlayan “Shift on the Fly” sistemini 2004 yılında pick up pazarıyla tanıştıran Isuzu D-MAX, otomatik vites seçeneğini de sunan ilk pick- up olmuştu.

Agresif ve sportif dış görünüş
Mükemmel oranlara sahip ve görsel uyum sergileyen akıcı tasarım çizgileri, yan profilden arka kısma kesintisiz uzanan karakter çizgileri ile “sportif” bir tarza sahip olacak şekilde yeniden tasarlanan yeni ISUZU D-MAX,  kaslı çamurluk ve kama şeklindeki dizaynı ile güçlü ve atletik bir görünüme sahip. Tümüyle yenilenen kabin tasarımı daha fazla alan ve daha fazla şıklık ile hoş bir seyahat keyfi sunuyor. 

Üstün aktif ve pasif güvenlik öğeleri
Yeni ISUZU D-MAX üstün güvenlik sistemleriyle donatıldı. Tüm versiyonlarında standart olarak sunulan sürücü, yolcu, yan ve perde hava yastıkları, kilitlenmeyi önleyici fren sistemi (ABS), çekiş kontrol özelliğine (TCS)  sahip elektronik stabilite kontrol sistemi  (ESC), panik fren yardım sistemi (BAS) ve güçlendirilmiş yeni kabin iskeleti ile yeni ISUZU D-MAX daha güvenli sürüş keyfi sağlıyor.

Yeni twin turbo, güçlü ve verimli motor
Isuzu mühendisleri, yeni D-MAX’i geliştirirken motorun tepkisinden veya güç çıkışından ödün vermeksizin yakıt tüketimi ve emisyon konularına daha fazla odaklandı. 
Devir aralıklarında daha iyi tepki sağlayan “Twin Turbo” sistemi ile tüm düşük motor devirlerinde daha fazla performans, daha fazla yakıt tasarrufu ve daha az egzoz emisyonu sağlandı. Yeni 4JK1-TCHi motor, daha iyi yanma performansı sağlayan, daha iyi yakıt ve hava karışımı gerçekleştiren “Yüksek Türbülans” özelliğine de sahip.

Sınıfının en düşük sürtünme katsayısı (Cd)
Yeni Isuzu D-MAX selefine kıyasla yüzde 5 daha az sürtünme katsayısı ile daha az yakıt tüketimi ve daha fazla performans vaat ediyor. Düşük sürtünme katsayısı ise daha az kabin gürültüsü anlamına geliyor.

  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir