Eylül 23, 2013

Iveco, 2013 Moskova Comtrans Fuarı'na katıldı

Iveco, Moskova’da gerçekleşen 12. uluslararası “Comtrans 2013” fuarına katıldı. Şirketin fuardaki varlığı, özellikle Avrupa lideri konumunda olduğu doğal gazlı araçlarla gerçekleşti. İki yılda bir gerçekleşen ve Hanover Otomotiv Fuarı’nın alternatifi olarak görülen ticarî ve endüstriyel araçların yer aldığı Comtrans fuarı, Moskova’daki Crocus Expo’da 9-14 Eylül 2013 arası 300’ün üzerinde katılımcıyla gerçekleşti.

Fuara tüm ürün gruplarıyla katılan Iveco standında hafif, orta, ağır ve inşaat, madencilik gibi özel görevler için olan araçların yanı sıra otobüsler de vardı. Sergilenen araçlar arasında şirketin çevreci ve sürdürülebilir taşımacılığa bağlılığını gösteren iki adet metan gazı ile çalışan araç mevcuttu.

Daily’nin CNG’li minibüs versiyonu 50C14G CNG standın merkezinde; araç, panel vanları minibüse çevirmede uzman olan “ST Nizhegorodetz” tarafından üretilen bir yapıya sahip. Yanında ise orta sınıf bir araç olan ve Nestlé Su tarafından kullanılan Eurocargo ML120E20 CNG Nestlé’nin üst yapısı ile duruyor.

Stanttaki ürün grubunu 7 ton ağırlığı ve orta mesafelerde taşımacılık için en iyi çözüm olan sınıfında lider Iveco Daily 70C15; off-road misyonları için özelleştirilmiş, IVECO-AMT ortaklığı tarafından üretilen ağır sınıf bir araç olan Trakker; ve Iveco’nun ağır sınıf yıldızı, prestijli International Truck of the Year 2013 ödülünün sahibi Stralis Hi-Way tamamlıyor. Otobüs sınıfında ise turizm taşımacılığı için ideal olan Magelys PRO bulunuyor.

Fuarın açık alandaki kısmında ise 6×6 ve 8×8 tekerlekli, Iveco tarafından inşaat ve madencilik faaliyetleri için özelleştirilmiş iki Astra HD9 damperli kamyon yer aldı.
Sürdürülebilir hareketlilik teması, Iveco’nun tüm araçlarında günlük olarak uyguladığı bir kavram olmanın yanı sıra, Iveco Russia LLC ve Rusya Federasyonu’nun en büyük doğal gaz üreticisi ve sağlayıcısı Gazprom PLC arasında bu yılın başında imzalanan anlaşmanın da kalbi. Anlaşma, iki tarafın birlikte hareket ederek doğal gazlı araçların kullanımını teşvik etmeyi öngörüyor.

Iveco ve Gazprom CNG araçları test etmeye ve geliştirmeye yönelik programlar hazırlayacaklar; kampanya organizasyonları, bu yakıtın ticarî araçlar için en iyi alternatif olduğunu sunarken, tüm Rusya’da tam donanımlı CNG yakıt istasyonları ağı kurulacak.

Iveco Rusya LLC’nin Başkanı Alfredo d’Errico, “Comtrans fuarı, bizim için her zaman en yüksek öneme sahiptir. Bu fuar, ürünlerimiz ve ana atılımlarımızı göstermemiz için harika bir fırsattır. Bu yıl bizim için biraz daha özel: Rusya’da CNG araçların tanıtımında ve en büyük devlet şirketlerinden Gazprom PLC ile süren ortaklığımızda büyük ilerlemeler kaydettik, bu durum bizi bu yolda daha ileriye gitmeye teşvik ediyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir