Haziran 14, 2007

Karayolları Genel Müdürlüğü filosunu Iveco araçlar ile genişletmeyi tercih etti

Karayolları Genel Müdürlüğü yol bakım ve onarım çalışmaları ile iş makinalarının taşınmasında kullanılmak üzere araç parkına bir alımda 96 adet Iveco Tracer serisi 6×4 çekici dahil etti. Bu satış, 2007 yılı itibarıyla Türkiye’de üretim çalışmalarına ara veren Iveco’nun Türkiye’ye yönelik en önemli aktivitilerinden birini oluşturdu.
Tracker serisi, Iveco’nun inşaat, şantiye ve ağır nakliye gibi güç ve performans gerektiren alanlara yönelik olarak ürettiği kamyonlardan oluşuyor. Karayolları’nın filosunu gençleştirip modernleştiren Iveco Tracer serisi çift çeker araçlar, inşaat amaçlı tek yataklı kabine, ağır hizmet tipi şasilere ve ZF şanzımanlara sahip.
Satış ile ilgili olarak bilgi veren Iveco Center Genel Müdürü Bekir Ortabaşı bu satışın Iveco’nun Türkiye’de 2007 yılında bir defada gerçekleştirdiği en yüksek adetli filo satışı olduğunu belirterek şunları söyledi: “Bu ihalede bir çok firmayı geride bıraktık. Bu satışı gerçekleştirmek için önemli bir çalışma yaptık. Bu da bizim Türkiye ticari araç pazarında her koşulda var olduğumuzu ve olmaya devam edeceğimizi ortaya koyuyor. Merkezimizde hem filo bazında hem daha küçük adetlerde satış ve servis hizmetlerini sürdürüyoruz.”
Karayolları Genel Müdürlüğü’nün Iveco araçlarının satış ve teslimat işlemlerini gerçekleştiren Hasip Albaraz ise “Karayolları 96 çekiciyi Türkiye’nin çeşitli noktalarında bulunan 16 bölge müdürlüğünün çalışmalarında kullanacak. Çekiciler tüm iklim ve çalışma koşullarında ağır hizmet verecek şekilde donatıldılar. Karayollarının tercihinde performans, teknik özellikler ve kalite ile birlikte Iveco markasının Türkiye’de yakından tanınıyor olması ve yaygın hizmet ağı etkili oldu” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir