Ağustos 28, 2013

Katmerciler, Ege’nin en hızlısı

İstanbul Sanayi Odası (İSO)'nun “Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasının ikinci raporuna göre, Türkiye’de araç üstü ekipman sektörünün lideri ve borsadaki tek temsilcisi olan Katmerciler (KATMR), en hızlı yükseliş gösteren şirketler arasında yer aldı.  
Katmerciler, 2012 yılında elde ettiği 124 milyon liralık üretimden satış geliriyle listede 177’nci sırada yer alırken, 269 basamak birden yükselme başarısı gösterdi. Şirket geçen yılki listede 446’ncı sırada yer alıyordu.
Bu sonuçlara göre Katmerciler, kamu ve özel sektör dahil tüm sanayi kuruluşları arasında Türkiye’nin 677’inci büyük sanayi şirketi oldu. Katmerciler, Ege Bölgesi şirketleri arasında en hızlı yükseliş kaydeden şirket olurken genel sıralamada en hızlı yükselen üçüncü şirket oldu.

Başarılar üst üste geliyor

Katmerciler geçtiğimiz aylarda açıklanan Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) listelerinde de hızlı yükseliş göstermişti. EBSO’nun geçen ay açıkladığı “Ege Bölgesi’nin 100 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde 28 basamak birden yükselerek 82’inci sıradan 54’üncü sıraya çıkan Katmerciler, ilk 100 şirket arasında en hızlı yükseliş kaydeden şirket olmuştu.
Katmerciler, TİM tarafından Mayıs ayında açıklanan “En Büyük İhracatçı Firmalar” listesinde de 2012 yılında elde ettiği 62,7 milyon dolarlık ihracat geliriyle bir yılda 415 basamak birden yükselerek 662’nci sıradan 247’nci sıraya çıkma başarısını göstermişti. İhracatını yüzde 131 oranında artıran Katmerciler, TİM listesindeki şirketler arasında bir yılda ihracatını en fazla artıran şirketlerden birisi olmuştu.


Yoğun çalışma ve emeğin sonucu

Katmerciler İcra Kurulu Başkan Vekili Furkan Katmerci, EBSO ve TİM araştırmalarında elde edilen başarının ardından “İSO İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasında da en hızlı yükseliş kaydeden şirketler arasında yer almaktan mutlu olduklarını belirterek, “Yoğun çalışmalarımızın ve harcanan emeğin karşılığını almaktan memnunuz” dedi.
Araç üstü ekipman sektörünün lider şirketi olarak, 41 ülkeye ihracat yaptıklarını, hızlı büyümede ihracattaki yüksek performansın büyük katkısı olduğunu belirten Katmerci, şunları söyledi: “Hedefimiz, Katmerciler’i, ülkemizin odağında bulunduğu bölgenin en saygın ve en güçlü araç üstü ekipman şirketlerinden birisi haline getirmek, bu sektörde bölgesel bir Türk markası olmak. Ortaya çıkan sonuçlar, bu hedef doğrultusunda güvenle ilerlediğimizi gösteriyor. Halka açık bir şirket olarak, elde edilen bu başarılarda, çalışanlarımızdan yatırımcılarımıza, iş ortaklarımızdan hissedarlarımıza herkesin payı var.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir