Ocak 21, 2013

Krone, römork üzerinde kar ve buz bırakmıyor

Krone, kış koşullarında römork üzerinde biriken ve hareket edildiğinde yola uçarak hem yoldaki diğer sürücülere hem de aracın kendisine problem yaratan birikmiş karlara ve buzlara “Buz Koruma Sistemi” ile çözüm getirdi. Kötü hava koşullarında uzun süre park halinde bekleyen römorklarda, kayar çatı mekanizmaları veya brandalar zarar görür, kayar çatı profilleri yoğun ağırlıktan dolayı eğilebilir veya branda zaman içerisinde sızıntı yapar. Krone Buz Koruma Sistemi'nde çatı brandası havaya kaldırıldığı için kar ya da yağmur suyu birikmesi yaşanmıyor, böylelikle kullanıcıya kullanım kolaylığı sağlanırken römork çatılarından yollara uçan kar ve buz parçalarının yaratabileceği problemler önlenerek yol güvenliği artırılıyor.

Krone tarafından geliştirilen bu yeni ve kullanışlı sistem aracın ön panelinde bulunan bir düğme ile basit bir şekilde aktive edilebiliyor. Sistemde, bir hava hortumu kullanılarak römork çatısının 17,5 santim kadar yükselmesi sağlanıyor ve suyun, karın veya buzun römork üzerinde birikmesi önleniyor. Aynı düğmeye tekrar basıldığında römork çatısı eski konumuna getirilerek harekete hazır hale tekrar döndürülüyor.

Krone Buz Koruma Sistemi, opsiyonel olarak tenteli tüm Krone yarı römork modellerinde kullanılabiliyor ve mevcut tentelere uyarlanabiliyor. Avrupa standartlarındaki yol güvenlik kuralları ile uyumlu olan bu sistem, TÜV tarafından da sertifikalandırılmış durumda. Krone’nin müşterilerine sunduğu kullanıcı dostu pratik çözümlerden biri olan Buz Koruma Sistemi, aynı zamanda zorlu geçen kış aylarında yol güvenliği için de önem arz ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir