Ocak 22, 2013

Ludanek: Scania teknoloji liderliğini sürdürecek

Scania ARGE bölümünde yeni bir isim göreve geldi. Tespitleri ve planlarını paylaşan Scania'nın yeni ARGE Bölümü Başkanı Harald Ludanek Scania'nın ticari araçlardaki teknolojik liderliğini, daha ileri gelişmeler kaydederek sürdüreceğini belirtti.

Volkswagen Grup Seri Üretim-Binek Araç Geliştirme bölümünden bu göreve gelen Harald Ludanek, ilk olarak binek araçlarda kullanılan teknolojilere benzer teknolojiler kullanıldığını gördüğünü belirtti. Benzer teknolojiler kullanılmasına karşın bu sektörün tamamen farklı bir müşteri portfolyosuna sahip olduğunu söyleyen Ludanek, Scania'nın sektördeki teknoloji liderliğini sürdürmek için daha da gelişme kaydedeceğini belirtti.

Ludanek, tüketici talepleri konusunda gördüğü en önemli farkın, binek araçlarda tercihlerin daha çok duygulara yönelik yapılması olduğunu söyledi. Ludanek, ''Rasyonel bakış açısına sahip en karlı çözüm üzerinde yoğunlaşan bir tüketiciye sahip olan ağır ticari araç sektöründe, alıcının talebine göre teknolojik gelişmeler gerçekleştirmek en önemli amaç'' dedi.

“Bir binek araç satarken markanın imajı oldukça önemli bir faktör” diyen Ludanek, “Ağır Vasıta sektörü çok daha farklı bir yapıya sahip. Bu sektörde satılan ürünlerin müşteri için karlı olması aranan ilk özelliklerdendir. Bu sebeple, güvenilirlik, en yüksek işlevselliğe sahip olmak, en iyi kamyon ve çekicileri sunmak bizim birinci amacımızdır” diyerek, sektörde Scania'nın kazandığı güvenin ve sunduğu hizmetlerin önemini vurguladı.

Teknolojik gelişmelere durmadan devam etmeliyiz

Yapılan test sürüşleri doğrultusunda Scania markasının yüksek sürüş konforu ve güvenliğine sahip olduğunu belirten Ludanek, bu konuya da dikkat çekerek markanın imajını geliştirmek ve hep iyi olarak kalmak için çalışmalara devam ettiklerini belirtti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir