Ocak 30, 2008

MAN'dan 24 saat kesintisiz hizmet

MAN 24 saat kesintisiz hizmet veren çağrı projesini hayata geçirdi. Artık MAN müşterileri yılın her günü, 24 saat boyunca her türlü memnuniyet, öneri, dilek ve şikayetlerini (212) 291 0025 ve (542) 671 4832 telefon numaralarına iletilebiliyor.

Müşterilerden alınan bu bilgiler anında elektronik posta ve SMS yoluyla bölge sorumlusuna, ilgili yetkili servise ve MAN Müşteri Hizmetleri Müdürlüğü’ ne bildirildikten sonra en geç 24 saat içerisinde müşteriye konu ile ilgili kısa bilgi veriliyor. Hatta iletilen şikayetlerin %80’i en geç iki gün içinde çözüme kavuşturuluyor. Bilgisayar ortamında  takip edilen şikayetler çözüldükten sonra arşivleniyor ve aylık bazda servisler ve bölge sorumluları bazında raporlanıyor, bu raporlar baz alınarak her servis ve bölge sorumlusunun yıl sonunda performansı gelen şikayetleri çözme hızına ve müşteri memnuniyetine göre değerlendiriliyor.

24 saat yol yardım hizmetinin en üst seviyeye getirilmesi projesinden sonra bu projeyi de devreye alan MAN Müşteri Hizmetleri, 2008 yılında müşteri memnuniyetini daha da üst seviyelere çıkarmayı hedefliyor. Konuyla ilgili bilgi veren MAN Teknik Hizmetler Yöneticisi Serkan Sara; müşteri şikayetlerinin anında görülebildiği bu sistem sayesinde hız lkazandıklarını  ve çözüme kolay ulaşmalarından dolayı ise müşterilerinin memnuniyetini arttırdıklarını ifade etti.  Sara; “Raporlar bazında ortak görülen şikayetleri daha büyümeden çözebiliyoruz. 2008 yılında MAN Kamyon ve Otobüs kullanıcıları sadece araçların kalitesinden değil aynı zamanda müşteri hizmetlerinin de kalitesinden dolayı ne kadar akılcı bir yatırım yaptıklarını bir kez daha hissedecekler” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir