Nisan 28, 2011

MAN futboldaki iddiasını sürdürüyor

Almanya Futbol Ligi Bundesliga'da mücadele eden; FC Bayern München, Borussia Dortmund, Hamburger SV, VfL Wolsburg ve 1.FC Kaiserslautern takımlarının, Türkiye’de üretilen MAN Lion's Coach otobüsleri tercih etmeleri, Alman müşterilerin Türkiye’ye olan ilgilerini artırdı. 200 kişilik Alman müşteri grubu, Türk yapımı MAN otobüslerinin üretim tesislerini ziyaret etti. Ziyaret sırasında otobüslerle penaltı atışları yapıldı.

Ankara’da bulunan Man üretim tesislerinde ve Man Türkiye AŞ Yürütme Kurulu Başkanı Münür Yavuz’un ev sahipliğinde gerçekleşen “otobüsle futbol” etkinliğine; yabancı müşterilerin yanı sıra Almanların efsane futbolcusu Paul Breitner, Man Truck & Bus Satış Direktörü Robert Katzer ve MAN Türkiye AŞ Yürütme Kurulu Başkanı Münür Yavuz de katıldı. Etkinlikte konuşan Paul Breither, “Başarıya giden yol inanmak ve çalışmaktan geçiyor. Türkiye’de bulunan bu üretim tesisi, Man'ın inanarak büyük başarılara imza attığını gösteriyor” dedi.

Man Türkiye AŞ Yürütme Kurulu Başkanı Münür Yavuz, Ankara tesislerinin Man markalı seyahat otobüslerin üretim merkezi olduğunu belirtti. Yüksek kalite standartları çerçevesinde üretilen otobüslerin 40’tan fazla ülkeye ihraç edildiğini hatırlatan Yavuz, “En çok ihracat gerçekleştirdiğimiz ülkelerin başında Almanya geliyor. Almanya'nın farklı bölgelerinden gelen konuklarımızı fabrikamızda ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Böylesine farklı bir organizasyondan Alman misafirlerimizin keyif aldıklarını görmek bizleri de mutlu etti“ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir