Mayıs 30, 2008

Manheim Türkiye'nin Tuzla tesisi yeni yüzüyle hizmete girdi

Borusan ve ikinci el oto pazarında faaliyet gösteren ABD kökenli  Manheim ortaklığıyla kurulan Manheim Türkiye’nin Tuzla tesisi uluslar arası standartlara uyum sağlayacak şekilde yenilendi.

İkinci el oto açık artırma çalışmalarının yapıldığın Manheim’ın  toplam açık artırma alanı 750 m²’ ye çıkartıldı.Ayrıca kurulan bantlı sistemle de açık artırmaya katılanların araçları daha yakından inceleme olanağı sağlandı.  Manheim Türkiye’nin açık artırma alanı iki hatlı sistemden oluşuyor. Araçlar, her biri 37,2 metre uzunluğundaki bu hatlardan geçiyor. Hatların her birinde aynı anda iki otomobil açık artırmaya çıkarılabiliyor.

Yenilenen tesisin açılışında  Borusan Holding CEO’su Agah Uğur ve Manheim Auctions’un Uluslararası Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mark Brunn bulundu. Uğur: “ ikinci el oto pazarında Manheim’ın küresel bilgi birikimini Türkiye’ye taşıyoruz.  Manheim’ın ABD’deki operasyon merkezlerinde ne varsa, Manheim Türkiye’nin operasyon merkezinde de aynı olanaklar mevcut. Yenilenmiş yüzüyle Tuzla tesisi ülkemizde ikinci el oto pazarının gelişmesine ciddi katkılarda bulunacak ve ülkemiz için değer üretecek”şeklinde konuştu.

Manheim Auctions’un Uluslararası Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mark Brunn ise Türkiye’de büyük bir dinamizm ve büyüme potansiyeline sahip ikinci el oto sektörünün kendilerine heyecan verdiğini belirtti.  Brunn; “Manheim Türkiye, sektöre uluslararası standartları taşımaya ve pazarı büyütmek için çalışmaya devam edecek”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir