Ocak 3, 2011

Marport EFQM sertifikasını aldı

KalDer’in (Türkiye Kalite Derneği) 19’uncu Kalite Kongresi “Yenileşim Yönetimi” teması ile İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda 8- 10 Kasım tarihleri arasında gerçekleşti. Kongre sırasında Arkas Liman Hizmetleri Grup Başkanı Hakan Genç’e Marport’un EFQM sertifikası takdim edildi. Üç yıldızlı “Mükemmellikte Yetkinlik Belgesi” Genç'e, KalDer Yönetim Kurulu Başkanı A. Hamdi Doğan tarafından takdim edildi.

“Kaliteyi hizmet felsefemiz haline getirdik”

Kalite Kongresi’nda Arkas Liman Hizmetleri Direktörü Özgür Kalelioğlu da konuşma gerçekleştirerek, Marport Limanı’nda kalite yolunda izledikleri politika hakkında bilgi verdi. Kalelioğlu şunları söyledi:

“Marport olarak kurulduğumuz günden bugüne kaliteyi, her hizmetimizde bir felsefe haline getirdik. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi’ni entegre olarak kurduk. Türkiye’nin en büyük terminallerini işletiyor olmak kalite anlayışımızı daha da geliştirme zorunluluğunu yaratıyor. Bu sebeple Marport Yönetimi olarak 2009 yılı Yönetim Gözden Geçirme Toplantısı’nda, kaliteyi tüm paydaşlara odaklanarak daha sistematik uygulamak ve kalite anlamında dünya standartlarına ulaşmak, sadece operasyonel bazda değil; insan, çevre, toplum, tedarikçiler, müşteriler boyutunda da çıtayı yükseltmek için Toplam Kalite Yönetimine geçiş kararı aldık. EFQM (European Foundation for Quality Management) Mükemmellik Modeli’ni uygulamak amacıyla KalDer’e başvurduk. Üyeliğimizi gerçekleştirdik ve iyi niyet bildirgesini imzaladık. KalDer’in Dış Değerlendirme Hizmeti sonucunda EFQM Mükemmellikte Yetkinlik Belgesi almaya hak kazandık.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir