Eylül 14, 2011

Martı Konteyner Axor yatırımını sürdürüyor

Konteyner taşımacılığı hizmeti veren Martı Konteyner, yatırım ve büyüme kararları doğrultusunda Mercedes-Benz Türk'ten araç alımı gerçekleştirdi. Bu doğrultuda firma aldığı 40 adet Axor 1840 çekicinin ardından 10 adet daha alarak Mercedes-Benz sayısını 50'ye çıkarmış oldu. Martı Konteyner'in depo tesisinde gerçekleşen teslimat törenine Has Otomotiv Genel Müdürü Mustafa Sarıgül, Kamyon Satış Müdürü Mine Öztuncay, Kamyon Satış Danışmanı Gökhan Kılınç, Kamyon Satış Danışmanı Cemalettin Başaran, Martı Konteyner Hizmetleri Genel Müdürü Erdal Tokcan, Genel Müdür Yardımcısı Volker Boveland, Kara Nakliye Müdürü Mustafa Bektaş, Filo Şefi Mehmet Gezer katılım gösterdi.

Toplantıda konuşma yapan Has Otomotiv Genel Müdürü Mustafa Sarıgül, Mercedes-Benz'in en büyük bayilerinden olan Has Otomotiv'in bu sene içerisinde en çok kamyon ve otobüs satışı gerçekleştiren bayi olduğunu vurguladı. Sarıgül, 2004ten bu yana Martı ile sıkı diyalog içerisindeyiz. Bir tedarikçi olarak bizi tercih ettiler ve bu da bizi onore ediyor. Dünya ekonomisinin daralma eğilimi gösterdiği bir dönemde 50 araçlık projeyi hayata geçirmek de önemli ve akıllıca bir karar” dedi.

Martı Konteyner Genel Müdürü Erdal Tokcan ise konuşmasında Mercedes'in teknoloji olarak çok daha farklı olduğunu, Has Otomotiv ile de iyi bir işbirliği içerisinde olduklarını belirtti. Filolarının sadece Mercedes-Benz'den oluştuğunu belirten Tokcan, hizmetleriyle ilgili olarak “Tesisimiz statik hesaplamalar yapılarak inşa edilmiştir. 7 kat dolu konteyneri taşıyacak nitelikte betonumuz hazırlandı ve drenaja fazlaca yatırım yaptık. 7 milyon dolarlık bir yatırımla tesisimizi kurduk. Burası ruhsatlı konteyner hizmeti veren bir alan. Yüksek kapasitemizle müşterilerimize hizmete devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Martı Konteyner

1980'de kurulmus olan Martı Gemi Acentalığı'nın bünyesinde bir departman olarak 1989 yılında faaliyete geçen konteyner servisi 1994 yılında Martı Konteyner Hizmetleri A.Ş. olarak tüzel kişilik kazanmış . Firma günümüzde 200'e yaklaşan çalışanı, İstanbul ve İzmir ofisleri, özvarlık TIR filosu, konteyner kara terminali ile hizmet veriyor.

Martı, temsilcisi olduğu 3 konteyner hattı ile, İstanbul ve İzmir Limanları
ile Uzak Doğu, Güney Doğu Asya, Hindistan-Pakistan, Karadeniz ve Doğu Akdeniz Limanları hizmeti veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir