Eylül 2, 2008

Meiller'i önce denediler sonra aldılar

Geçtiğimiz günlerde; Usaş İnşaat, Mert Kum ve Cebeci Madencilik, deneme sürüşlerinin ardından Meiller Damperleri filosuna ekledi.

Usaş İnşaat Taahhüt AŞ 6 adet alüminyum damper, Mert Kum 19 adet yarım boru tipi damper, Cebeci Madencilik 3 adet klasik tip çelik damper satın aldı. Teslimat törenlerine firmaların üst düzey yöneticileri katılarak birer konuşma gerçekleştirdiler.

Usaş’ın tercihi alüminyum damper

1967 yılında Uşak’ta kurulan ve mıcır taşımacılığı yapan Usaş Yönetim Kurulu Başkanı Asım Kalelioğlu “Bu markayı daha önceden biliyorduk. Doğuş Otomotiv güvencesi ile Türkiye pazarına girmeleri bu ürünü seçmeme vesile oldu. Yatırım planlarımız çerçevesinde Meiller ürünü almaya devam edeceğiz. Yaklaşık 40 yıldır bu işi yapıyoruz. Edindiğimiz tecrübenin yanı sıra etrafımızda kazandığımız güvenilirlikte Meiller’in de payı büyüktür ” dedi.

Mert Kum’un test sürüşü erken bitti

2002 yılında kurulan ve filosunda 80’e yakın araçla kendi kum ocaklarında kum ve çakıl taşımacılığı gerçekleştiren Mert Kum firması’nın Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Erbektaş da damperlerinin teslimatı sırasında “Doğuş Otomotiv’den bu modelleri denemek için birer tane almıştık. Test süresi tamamlanmadan damperlerden aldığımız performans karşısında hiç tereddüt etmeden sipariş verdik. 19 tane Meiller Damper aldık ama bu sayı daha da yükselecek. Çünkü sağlamlığı, dayanıklılığı bizim işlerimiz için uygunluğu başlıca tercih nedenlerimiz arasında bulunuyor” şeklinde konuştu.

Cebeci Mafencilik filosunu Meiller Damper’e dönüştürecek

1995 yılında kurulan, kum ve mıcır taşımacılığı yapan ve filosunda 140 adet araç bulunan Cebeci Madencilik’in Sahibi Abdullah Şentürk teslimat törenindeki konuşmasında: “Filomuz büyük ama Meiller Damperin performansını gördükten sonra tüm filoyu tek marka Meiller Damper olarak değiştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Araç özellikleri

Yarım boru tipi kamyonüstü damper; toprak, kum, mıcır ile çok büyük olmayan taş ve kaya parçalarının taşınması için kullanılan damperin üstyapı hacmi 20 m3, damper gövdesi taban sacı 6 mm Hardox 450, yan duvarları ise 4 mm Hardox 400 yüksek kalite aşınmaya dayanıklı çelikten imal ediliyor. Arka kapak tipi üsten menteşeli ve otomatik kilit sistemli. Aracın yarım boru yüzeyi malzemenin yapışmasını engelliyor. Damperde, yan koruma plakaları, merdiven, elektrik kontrollü branda sistemi ve alet kutusu bulunuyor. Aracın Üstyapı boyutları 6150 x 2300 x 1700 mm.

Klasik tip alüminyum damper; Aşındırıcı özelliği az olan, kum, kil, mıcır vb. malzemelerin taşınması için tasarlanan damper, aşınmaya karşı dirençli özel alaşım alüminyumdan imal ediliyor. 24 m3’ lük hacim ve 5.700 kg boş ağırlığa sahip olan damperler firma yetkilileri tarafından en fazla tercih edilen ikinci Meiller ürünü olarak belirtiliyor. 12.000 kg king- pin kapasitesine sahip olan MHKS 41/3 S ALU’nun, 48 derecelik devrilme açısı bulunuyor. 39.000 kg’lık modelde, 4 mm’lik alüminyum yan duvar sacı yer alıyor. 7 mm’lik taban sacı ve 5 mm’lik ön duvar ile 4 mm’lik ve 1.8 mm’lik güçlendirilmiş profil arka kapaklı MHKS 41/3 S ALU, Meiller hidrolik sistem ile donatılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir