Kasım 20, 2008

Mercedes'in Türk futboluna desteği sürüyor

Türk Futbol Milli Takımları ana sponsoru Mercedes-Benz Türk, federasyonun kullandığı araçları yeniledi. Mercedes, 17 Kasım 2008'de düzenlediği törenle; özel tasarlanan Milli Takım otobüsü, otomobil ve hafif ticari araçlardan oluşan bir Mercedes-Benz filosunu Federasyon’un kullanımına sundu.

1996 yılından bu yana sürdürülen sponsorluk kapsamında  Federasyona, daha önce yenilenen 10 aracın yanısıra, 48  araç daha verildi. Teslim edilen filoyu oluşturan araçlar şunlar: 8 adet A 150, 16 adet B 150, 11 adet B 180 CDI, 5 adet Vito, 1 adet Viano, 1 adet Sprinter, 1 adet C 180K, 1 adet E 350, 1 adet ML 320, 1 adet S 500 L, 1 adet E 200 ve UEFA As Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu Onursal Başkanı Şenes Erzik’in kullanımı için bir Mercedes-Benz S-Serisi.
 
TFF Başkanı Mahmut Özgener, Milli Takımları Teknik Direktörü Fatih Terim, Futbol Federasyonu yetkilileri ve A Milli Futbol Takım sporcularının yer aldığı törende konuşma yapan Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Jürgen Ziegler, şirketin 12 yıldan beri sürdürdüğü Türkiye Futbol Federasyonu sponsorluğunun bu tür sponsorluklar arasında en istikrarlı ve uzun süreli olduğuna dikkat çekti. Ziegler, bu çalışmanın Mercedes-Benz Türk’ün sponsorluk projelerindeki uzun vadeli bakış açısının ve gelenek, sadakat, istikrar kavramlarına verdiği önemin bir göstergesi olduğunu söyledi.  Ziegler, dünyada Mercedes-Benz’in sadece Almanya ve Türkiye'nin Futbol Milli Takım sponsoru olduğunu da sözlerine ekledi.

Mercedes-Benz Türk ve Türkiye Futbol Federasyonu işbirliği, 2006 yılında yenilenen sözleşme ile 2010 sonuna kadar uzaltılmıştı  ve  sporcuların konforlu bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak üzere  özel olarak donatılan bir Mercedes-Benz Travego 15, Milli Takım otobüsü olarak Federasyonun kullanımına sunulmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir