Ekim 1, 2011

Mercedes-Benz'in en iyi teknisyenleri sahnede!

Müşterilerine yüksek kalite ve servis hizmeti vermek amacıyla çalışmalarına devam eden Mercedes-Benz Türk, bu amaçla başlattığı ve bu yıl 8.’si gerçekleşen “Mercedes-Benz Teknisyen Olimpiyatları”nda yine en iyi teknisyenlerini ödüllendirdi.

Hem müşteri memnuniyetini en üst seviyelere taşımanın hem de markaya olan bağlılığı arttırmanın hedeflendiği bu çalışmada, ilk aşama olarak 4 ayrı merkezde (İstanbul, İzmir , Adana ve Aksaray) ön eleme sınavları düzenlendi. Ön eleme sınavlarına 142 bakım teknisyeni, 288 sistem teknisyeni ve 66 arıza teşhis teknisyeni olmak üzere toplam 496 sertifikalı teknisyen katıldı. En yüksek puanı alan katılımcılar da finallere katılmaya hak kazandılar. “Uygulamalı sınav, yazılı sınav, beceri sınavı ve takım çalışması” olmak üzere 4 aşamadan oluşan final sınavları 29 Eylül tarihinde yapıldı. Sınavın sonuçları ise 30 Eylül tarihinde, Hadimköy’deki Mercedes-Benz Türk Pazarlama Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde açıklandı.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Wolf-dieter Kurz, 8 yıldır süren bu organizasyonla teknisyenlerin yeteneklerini geliştirdiğini ve rekabetçi koşullarda motivasyonlarının arttığını belirtti. Kurtz; “En büyük amacımız müşterilerimize en iyi teknik servis ve bakım kalitesini sunmaktır. Ayrıca Teknisyen Olipmiyatları’nı düzenleyerek müşteri bağlılığına bir halka daha ekliyoruz. Bir yandan da teknisyenlerimizin bilgi ve becerilerini de arttırıyoruz” dedi.

Mercedes-Benz Türk Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün ise, “Satış sonrasında başarılı olmayan hiçbir marka satışta başarılı olamaz. Biz bu etkinlikle hizmet kalitemizi yükseltiyoruz. Neticelerde geçen seneyle karışlaştırıldığı zaman ciddi bir yükselme var. Önümüzdeki sene de bu grafiğin artacağını umuyorum” dedi.

 

Kamyon Bakım Teknisyenliği kategorisinde: 1. Gürkan Gürses (Birollar Otomotiv), 2. Yakup Akyıldız (Hasmer/Düzce), 3. Yücel Özdemir (İzmir Has Otomotiv.)

Otobüs Bakım Teknisyenliği kategorisinde: 1. Seyhan Atağ (Koluman/Tarsus), 2. Gökhan Usluca (Has Otomotiv/Avcılar), 3. Turgayt Kalkan (İzmir Mengerler).

Otomotbil Bakım Teknisyenliği kategorisinde: 1. Mustafa Dege (Has Otomotiv/Avcılar), 2. Erkan Doğan (Gülsoy Otomotiv/Florya), 3. Mehmet Ali Acar (Birollar Otomotiv).

Hafif Ticari Araç Bakım Teknisyenliği kategorisinde; 1. Bilgin Öztürk (Has Otomotiv/İstoç), 2. Adem Kılıç (Gülsoy Otomotiv/Florya), 3. Fuat Gümüş (Mengerler/Ankara)

Kamyon Sistem Teknisyenliği kategorisinde: 1. Selçuk Serdar Karadere (Bayraktarlar/Merkay), 2.Mehmet Ali Baş (Hasmer/Düzce), 3. Necdet Tunç (Has Otomotiv/Susurluk) oldu.

Otobüs Sistem Teknisyenliği kategorisinde: 1. Mehmet Özcerrah (Mengerler/Otogar) 2. Adem Yaşar Küçük (Bayraktarlar/Merkon),, 3. Şükrü Düzova (Mersal Otomotiv)

 

Otomobil Sistem Teknisyenliği kategorisinde: 1. İlhan Gündüz (Mengerler/Bursa), 2. Yalçın Karaca (Hasmer/Düzce), 3. Ersen Zıh (Mengerler/İzmir)

Hafif Ticari Araç Sistem Teknisyenliği kategorisinde: 1. Serdar Sığırcı (Gelecek Otomotiv/Malatya), 2. Ümit Mantar (Mengerler/Bursa), 3. Serkan Öztürk (Mengerler/Davutpaşa).

Kamyon Arıza Teşhis Teknisyenliği kategorisinde: 1. Yaşar Altaş (Hasmer/Düzce), 2. Ercan Karaköse (Mengerler/Anlara), 3. Murat Kaya (Koluman/İstanbul).

Otomobil Arıza Teşhis Teknisyenliği kategorisinde: 1. Aslan Yenice (Mengerler/Anlara), 2. Adem Gözleten (Mengerler/Davutpaşa), 3. Osman Göç (Has Otomotiv /Avcılar).

Hafif Ticari Araç Arıza Teşhis Teknisyenliği kategorisinde: 1. Ümit Göden (Mengerler/Davutpaşa), 2. Cumali Alper Dalkılıç (Koluman/Tarsus), 3. Salih Gür (Hatay Has Otomotiv)

En iyi Takım Üyeleri

Kamyonda: Gürkan Gürses (Birollar Otomotiv), Ramazan Kartal (Has Otomotiv/Hadımköy), Yaşar Altaş (Hasmer/Düzce)

Otobüste: Seyhan Atağ (Koluman/Tarsus), Adnan Şahin (MBT Merkez Servis)

Otomobilde: Ahmet Hatipoğlu (Birollar Otomotiv), İlhan Gündüz (Mengerler /Bursa), Ramazan Özdemir (MBT Merkez Servis )

Hafif Ticari Araçta: Recep Şensoy (Has Otomotiv/Avcılar), Mustafa Yılmaz (Gülsoy/Florya), Ahmet HAtipoğlu (MBT Merkez Servis)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir