Ekim 22, 2011

Mercedes-Benz Türk'ten Kıta Logistics'e dev teslimat

Proje lojistiğinde alanında hizmet veren Kıta Logistics, aldığı yatırım kararı doğrultusunda Mercedes-Benz'i seçerek filosunu 105 adet Actros çekici ve Koluman marka perdeli mega treylerler ile büyüttü. Böylece bu yatırımıyla filo yaş ortalaması açısından en genç şirketlerden biri oldu.

Düzenlenen teslimat törenine, Mercedes-Benz Türk AŞ'den Kamyon Pazarlama ve Satış Kısım Müdürü Burak Tarım, Mercedes-Benz Türk İstanbul Bayii Koluman Motorlu Araçlar Genel Müdürü Ali Saltık, Hama Oto Kiralama AŞ Genel Müdürü Kenan Çetin ve Kıta Logistics’ten Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Ataman ve Filo Müdürü Tuğbay Ataman hazır bulundu.

Ercan Ataman, Mercedes-Benz’i tercih etme nedenlerinin üstün kalite, konfor ve çevre dostu modern motor teknolojisi olduğunu belirtti. Kıta Logistics olarak gerçekleştirdikleri dev yatırımlara dikkat çeken Ataman, adrese teslim taşımacılıkta Türkiye’nin bir numaralı lojistik firması olmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Burak Tarım, Mercedes-Benz Türk’ün kamyonda yıllardan beri sürdürmekte olduğu tartışmasız liderliğinin bu satışla daha da güçlendiğini, Euro5 normunda üretilen Mercedes-Benz Actros kamyonların nakliye sektöründeki büyük filoların tercihi olmaya devam ettiğini ve bu satış ile Kıta Logistics’in başarılarına katkıda bulunmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Tarım, Kıta Logistics’e yapılan bu satışın aynı zamanda üç yıllık servis ve dönem sonunda geri alma garantisini de içerdiğinin altını çizerek bileşik satış modeline gösterilen ilginin her geçen gün arttığını belirtti. Tarım ayrıca, satışın gerçekleşmesini sağlayan Koluman Motorlu Araçlar’a teşekkür etti.

Koluman Motorlu araçlar adına konuşan Genel Müdür Ali Saltık ise Kıta Logistics ile 1997 yılında başlamış olan işbirliğinin 2011 yılında, teslimatı gerçekleşen 105 adet Actros 1841LSNRL çekici ve Koluman Mega Perdeli treylerler ile daha da güçlendiğini ve bu verimli iş ortaklığının daha uzun yıllar gelişerek devam edeceğini ümit ettiğini söyledi. 105 adetlik çekici ve treyler paketinin içerisinde çözüm ortağı olarak Kıta Logistics’in işletme maliyetlerini asgariye indirebilmek adına müteakip 36 ay boyunca servis ve bakım hizmetlerinin Koluman tarafından tek elden sağlanacağını ifade etti. Ayrıca diğer bir grup şirketi olan Hama Oto Kiralama A.Ş kanalıyla araçların bir kısmının Kıta Logistics’in öz kaynaklarını kullanmadan satın almak yerine uzun dönem kiralık olarak teslim edildiğini ve Türkiye genelinde büyük filoların Hama Oto Kiralama A.Ş tarafından sağlanan uzun dönemli operasyonel kiralama modelini tercih etmeye başladığını sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir