Nisan 27, 2011

Opti Driver tercih edilmeye devam ediyor: Fem Lojistik 40 Renault Premium aldı

Renault Trucks, Türkiye satış ağında yaptığı üretim ve çalışma faaliyetleri ile grafiğini yükseltirken, Avrupalı lojistikçilerce yaygın kullanılan otomatik şanzımanlı araçların Türkiye'de yayılması için de çalışmalarını sürdürüyor. Renault Trucks'ın otomatik şanzıman seçeneği olan Opti Driver'ın avantajlarını 2007 yılından beri filo müşterilerine aktardıklarını belirten Renault Trucks Türkiye yetkilileri gelinen noktada %50 ye yakın bir oranda Opti Driver donanımmlı araçları teslim ettiklerini belirtiyorlar.

Gıda taşımacılığı gerçekleştiren Fem Lojistik, Renault Trucks ile yoluna devam ediyor. Keskinoğlu Şirketler Grubu bünyesinde yer alan ve Keskinoğlu ile pekçok gıda firmasının taşımacılığını üstlenen Fem Lojistik, 2011 yılı içerisinde 16 milyon TL’lik bir yatırımla filosunu büyütme kararı aldı.

Keskinoğlu Şirketler Grubu'nun gıda işlerinin taşımacılığını gerçekleştiren Fem Lojistik filo büyütme çalışmaları kapsamında tam 40 adet Renault Premium 460 Optidriver Euro5 çekici teslim aldı.
Renault Trucks Premium araçların teslimatı Karsan fabrikalarında Keskinoğlu Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Keskinoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Keskinoğlu, Fem Lojistik Operasyon Müdürü Mücahid Keskin,  Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Dominique Pollien, Karsan Endüstriyel Genel Müdür Yardımcısı Ömer Yıldırım ve firmaların üst düzey yöneticilerinin katılımı ile gerçekleşti.

Teslimatta konuşan Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Dominique Pollien 2009 yılında Karsan ile yaptıkları işbirliğini vurgulayarak “Her yıl kapasitemizi arttırarak sürdürdüğümüz Karsan fabrikasındaki üretimimiz,  Fransa’da uygulanan üretim süreçleriyle tamamen aynı özellikleri taşıyor. Karsan fabrikalarındaki üretim hattımız, Renault Trucks üretim sistemine mükemmel bir uyum sağlayarak, Avrupa Kalitesi ile Türkiye’de üretim yapıyor. Memnuniyetle belirtmek isterim ki , 2011 senesinde Karsan Üretim Kalitesi, Renault Trucks Avrupa’nın Karsan’a öngördüğü kalite hedeflerinin %20 üstünde gerçekleşmiştir. Renault Trucks Premium araçları hepinizin bildiği gibi yakıt tasarrufunda lider. Bu liderliğimiz pek çok bağımsız rekabet testleri ile de onaylandı. Lojistik sektörü ekonomideki gelişmelerin en önemli göstergesidir, bu boyuttaki alımlar sektöre ve ekonomiye devinim kazandırır. “Yakıt tasarrufunda lider”, “Avrupa Kalitesi ile Türkiye’de Üretim” seçimlerinden dolayı Fem Lojistik’i kutluyorum.” şeklinde konuştu.

 Keskinoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Keskinoğlu ise “2010 yılında alımını gerçekleştirdiğimiz 25 adet Renault Premium çekicilerin yakıt tüketimindeki avantajı , satış sonrası servis desteği ve Keskinoğlu Grubu olarak çevreye olan duyarlılığımızla örtüşen düşük karbon emisyon tüketimli Euro 5 Motor seçeneklerinden dolayı 2011 yılında yapacağımız çekici yatırımında tercihimizi Renault Premium 460 Optidriver+ araçlardan yana kullandık. Anlaşmasını yaptığımız 40 adet Renault Premium 460 çekici vasıtası ile müşterilerimize en iyi hizmeti sunmayı amaçlarken günümüz koşullarında en büyük gider kalemi olan akaryakıt sarfiyatını da  en aza indirmeyi amaçladık. Aynı zamanda tercih ettiğimiz Renault Premium 460 araçlarda bulunan robotize şanzıman donanımından dolayı kullanıcı faktörünü en aza indirgeyip yakıt tüketiminde standardı sağlamaktayız ayrıca infomax sistemi sayesinde ise her sefer dönüşünde şoförün ve aracın performansını ölçerek filomuzu daha düzgün yönetebilmekteyiz.”dedi.

Karsan tesisinde üstün standartlar

Karsan Endüstriyel Genel Müdür Yardımcısı Ömer Yıldırım ise fabrikalarında yapılan törende yaptığı konuşmada “Temmuz 2007 yılında Renault Trucks ile başlattığımız uzun vadeli anlaşmamız gereği Mart 2009 yılından bu yana Bursa Akçalar fabrikasında Renault Trucks’a özel tahsis edilen üretim hatlarında üretimimizi sürdürüyoruz. Bu işbirliği çerçevesinde fabrikamız Renault Trucks ile endüstriyel faaliyetlerde tam bir entegrasyon içinde ve Renault Trucks standartları dahilinde üretim yapmaktadır. Bugün burada teslimatını yaptığımız Renault Trucks Premium’ların ilk partisinin Karsan tesislerinde üstün kalite standartlarıyla titizlik ile üretilmesinin gururunu yaşıyorum” dedi.

Bursalıoğlu : Opti Driver benimsendi

Toplantıda konuşan Renault Trucks Satış ve Pazarlama Direktörü Ömer Bursalıoğlu ise, verilen araçların Renault'un otomatik şanzıman sistemi olan Opti Driver'dan oluştuğunu belirterek;” 2007 yılından beri çeşitli kulvarlarda Opti Driver sistemimizi tanıtıyoruz. Bu şanzımanımız bir diğer önemli sistmemiz Opti Brake ile birleşinde tasarruf ve performansta pek çok avantaj sağlıyor. Şu anda Opti Driver bulunan araçlarımızın satışı %50 civarında diyebiliriz” şeklinde konuştu.

Fem Lojistik'e verilen araç özellikleri :
Premium 460.19t 4×2 Çekici
Euro5
Optidriver At 2412d şanzıman
Optibrake motor freni
Ayarlanabilir yan ve üst rüzgarlık
Cruise Control sistemi
Çift yakıt deposu (490l + 405l)
Klima
Beyaz renk
Uzaktan kumandalı radyo-Cd
Elektrikli tavan havalandırma

 

Fem Lojistik
 
Yurt içinde 320 çalışanı ve 300 adetlik frigofrik araç filosuyla başta Keskinoğlu olmak üzere 155 adet gıda firmasına komple lojistik hizmeti sunan Fem Lojistik, 2007 yılında 20 milyon TL yatırım ile  kuruldu. Arkasında 48 yıllık Keskinoğlu tecrübesi bulunan Fem Lojistik, gıda sektörüne sunduğu frigofrik blok taşımacılık ve parsiyel taşımacılıktan sonra Türkiye’de bir ilk olan soğuk zincir mikro dağıtımı başlattı.  Blok taşımacılıkta 81 il 850 ilçeye üstün donanımlı uydudan takip edilen araçla kasa içi ısı kontrollü genç filosu ve eğimli şoför kadrosu ile hizmet veren Fem'in, 2010 yılında pazar payını yüzde 30’a yükseltip ve cirosunu yüzde 58 arttırırken 2011 yılında yüzde 40’lık bir büyüme hedeflediği belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir