Temmuz 17, 2007

Ormanlarda BMC , CER-SAN işbirliği

BMC, üst yapı ekipmanı üreticisi CER-SAN ile birlikte yer aldığı, Çevre ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü 26 Ocak 2007 tarihli, 172 adetlik “Yangına müdahale ve yangın söndürme aracı” ihalesi sonucuna istinaden ürettiği araçlarının ilk 25 adetlik bölümünü teslim etti.

Orman Genel Müdürü Osman Kahveci' nin de katılımı ile gerçekleşen teslimat töreni, 7 Temmuz 2007 Cumartesi günü İzmir Kemalpaşa Orman İşletme Şefliğinde gerçekleştirildi.

Üst yapı ekipmanı CER-SAN tarafından imal edilen PRO 624 4X4 çift ekip sıra kabinli yangına müdahale ve yangın söndürme araçları, özel arazi şartlarında hizmet vermek üzere tasarlandı. 35 derece yaklaşma ve uzaklaşma açılarında hareket etme, 25 derece yan eğim açısında orman şartlarında hizmet verme, tam yüklü olarak en az % 60 eğime tırmanabilme özelliklerine sahip araçların üst yapısı CU Cer – San Uyar Makine’ye ait İzmir Torbalı Yazıbaşı' ndaki modern fabrikasında son teknoloji kullanılarak üretildi.

PRO 624 4×4 çift ekip sıra kabinli yangına müdahale ve söndürme aracının su tankı paslanmaya ve çürümeye karşı dayanıklı AISI 304 kalite paslanmaz çelik malzemeden imal edilmiş olup 4000 lt kapasitelidir. Yine araç üzerinde AISI 316 kalite paslanmaz çelik malzemeden imal edilmiş 250 Lt köpük tankı bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir