Eylül 24, 2010

Otokar Avrupa pazarına yeni otobüs serisi Territo'yu sunuyor

Otokar, Avrupa pazarı için özel olarak geliştirdiği yeni otobüs serisi Territo'yu ilk kez IAA fuarında görücüye çıkardı. Özellikle şehir içi ve servis aracı olarak tasarlanan yeni serinin 12 metrelik servis taşımacılığına uygun modeli Territo U Hannover'da 30 Eylül 2010'a kadar ticari araç ilgililerine sunulacak.

Otokar Territo'nun yanı sıra fuarda; 12 ile 12,8 metre arasında değişen modellerini de  IAA 2010'da sergiliyor. Yeni otobüs serisi Territo, estetik dizaynı ve yüksek yolcu kapasitesi ile dikkat çekiyor.

Tasarım, teknoloji ve üretimde ticari araçlarda öncü olan Otokar, uzun yıllara dayanan tecrübesi ile Avrupalı kullanıcılarının ihtiyaçlarına uygun olarak tasarladığı 5,8 ve 12 metre arasında değişen geniş araç yelpazesini de fuarda sergiliyor. Otokar;Centro, Vectio, Navigo, Kent ve IAA 2010'da dünya prömiyeri yapılan Territo modellerinden oluşan dokuz araçlık bir takım ile Avrupa pazarında sahaya çıkıyor.

Görme engelliler için Braille Alfabeli Kent LF

Toplu taşımacılık alanında engelli yolcuların konforunu göz önüne alan Otokar, 12 metrelik Kent LF otobüslerinin içerisinde görme engelliler için uyguladığı Braille Alfabesi özelliğini ilk kez IAA'da sunuyor. Türkiye'de toplu taşımacılık araçlarında ilk kez uygulanan bu özellik sayesinde görme engelli yolcular, araç içerisinde yolcu koltuklarında ve ikaz butonlarında kullanılan Braille Alfabesi ile rahatlıkla yolculuk yapabiliyor.

Tur Rehberi Paketli Vectio T

Otokar'ın IAA'da sergilediği bir diğer yeni özellikli aracı ise Tur Rehberi Paketli Vectio T. Bu paket, turizm taşımacılığına yönelik bir yenilik olarak fuarda yerini alıyor. Tur Rehberi Paketi ile ön konsol çok fonksiyonlu olarak kullanılıyor. Ön konsola entegre olan multimedya yönetim sistemi, arka kapı kamerası, 2 kablosuz mikrofonu, koltukların arkasında her yolcu için 7″'lik LCD ekranları ile turizm yolcularına konfor ve eğlence sunmayı amaçlıyor.

Fuarda sergilenen diğer araçlar:

CENTRO (5,8 metre)

NAVIGO S (7 metre)

NAVIGO SE (7,7 metre)

VECTIO T (10 metre)

VECTIO U (9 metre)

VECTIO LE (9 metre)

VECTIO S (9 metre)

KENT LF (12 metre)

TERRITO U – Premiere (12 metre)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir