Ağustos 31, 2007

Otokar-Freuhauf, Enerji Ofisi'nin tercihi

Otokar, Naktaş Lojistik Grubu bünyesinde bulunan Enerji Ofisi’nin 2007 yılı yatırımları kapsamında sipariş ettiği 18 adet ADR tankerlerinin ilk parti teslimatını gerçekleştirdi. Otokar ve Naktaş Lojistik A.Ş’nin katılımı ile yapılan törenle 2 adedi elektronik mühür sistemine sahip olan toplam 6 adet Otokar-Fruehauf ADR tankeri Enerji Ofisi’ne teslim edildi. Otokar’ın Arifiye’deki fabrikasında gerçekleştirilen teslimat törenine Otokar yetkilileri ve Enerji Ofisi adına Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçındağ katıldı.

Otokar İç Pazar Ticari Araçlar Birim Yöneticisi Murat Tokatlı, “Enerji Ofisi’nin yeni yatırım çalışmaları kapsamında Otokar-Fruehauf’u tercih etmesi bizim için gurur verici. Enerji Ofisi’nin çalışmalarına Türkiye’nin en çok tercih edilen tankerlerimizle katkıda bulunmaktan mutluyuz” dedi.

Enerji Ofisi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçındağ ise “Enerji Ofisi, sektörde hızla ilerlemeye başlamış ve kısa bir süre içersinde Petrol Ofisi’nin DAT (Direk Akaryakıt Temini) Projesi kapsamında anlaştığı 3. şirket olma hakkına kavuşmuştur. Otokar Fruehauf tankerleri ile gerçekleştrimiş olduğumuz bu yeni yatırımımız ile hızla büyümeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Tehlikeli madde taşımacılığında AB’ye uyum çerçevesinde pazarda artan hassasiyet Otokar’ın ADR’li tanker üretimine olumlu yönde yansıdı. Bu alanda yürütülen ürün geliştirme çalışmaları sonucunda Otokar, Türkiye’nin ilk elektronik mühür sistemli ve elektronik seviye ölçüm sistemli tankerinin imalatını gerçekleştirdi. Otokar, 2000 yılında uluslararası onay kuruluşu RW-TÜV’den onaylı “ADR Sertifikalı Tanker”i pazara sunmuştu. Otokar-Fruehauf, ADR onaylı akaryakıt tankerlerinin devrilmeye karşı stabilite gerekliliklerini ECE R111 regülasyonu kapsamında yerine getirerek “R111” tip onayını aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir