Şubat 24, 2011

Özbayır yeniden TAID'in başkanı seçildi

Ağır Ticari Araçlar Derneği, 17 Şubat 2011'de gerçekleştirdiği  10. Genel Kurulunda, Bahadır Özbayır 'ıyeniden başkan seçti. Yönetim Kurulu'ndaki görev dağılımı ise şu şekilde yapıldı:  Başkan Yardımcısı Esen Kuntsal, Sayman Tansu Giz, Üyeler; İffet Türken,  Tanar Çakmakçı,  Tayfun Kazazoğlu ve Tarkan Burak.

Kısa adı TAİD olan “Ağır Ticari Araçlar Derneği” 2000 yılı Mayıs ayında ‘’Ticari Araç İthalatçıları Derneği – TAİD‘’ adı ile kuruldu. Kuruluş çalışmalarına 1999 yılında başlayan TAİD, Avrupa’nın önde gelen ticari araç üreticilerinin Türkiye’deki ithalatçılarını bir dernek altında topladı.  Dernek 2009 yılı sonunda yapılan Olağanüstü Genel Kurul sonucunda tüzük değişikliğine giderek yerli-ithal her türlü ağır ticari araç, römork ve üst yapı üretici ve ithalatçılarını da kapsayacak şekilde kısa ismi TAİD’i muhafaza ederek Ağır Ticar Araçlar Derneği adını aldı.
 
Bünyesinde DAF, Ford-Otosan, Iveco, Karsan, Mercedes-Benz, Renault Trucks, Scania, Volvo gibi ticari araç ithalatçıları ve üreticileri olduğu gibi,  Enka / Schmitz-Cargobull, Koluman, Krone, Lohr,  Otokar / Fruehauf ve Tırsan gibi treyler ithalatçı ve üreticileri ile Putzmeister, Junjin, Feldbinder ve Meiller gibi önde gelen üst yapı üretici ve ithalatçılarının da yer aldığı TAİD, Türkiye’de karayolu yük ve yolcu taşımacılığı alanında trafik, güvenlik, eğitim, teknolojik gelişim, araç üretim ve hizmet standartlarının yükseltilmesi ve Avrupa standartlarına uygun hale getirilmesi ana amacı doğrultusunda faaliyet gösteriyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir